reklama

Kouzelný pidibyt, kde na vás každou chvíli něco vybafne

zidkovm
18. srpna 2015
Byt pro lidi, kteří se věčně stěhují.
reklama

Říká se, že co je malé, to je hezké. U bytu už to tak často neplatí – vtěsnat všechny životní funkce včetně kočky a artefaktů z dovolené do 28 metrů čtverečních může být problém.

Nicméně jak ukazuje projekt studia Concrete Architectural Associates, je možné i na tak malém prostoru vykouzlit domov, kam se vám vejde i minitělocvična. Autoři našeho bytu se s tím poprali po svém – využili každý výstupek a kdejakou prohlubeň, aby dosáhli jediného cíle: co největší funkčnosti při maximální úspoře prostoru.

Dívejte se pozorně na video a schválně si spočítejte, kolik vychytávek a možných variant uspořádání takhle malý byt při dostatečné fantazii nabízí. Chybí už jen ve stěně zabudovaná televize (ale ta bude nejspíš nad postelí) a chlazená schránka na víno v podlaze.

Byt je součástí projektu Zoku Amsterdam, kde autoři vytvořili typ bydlení pro dnešní „nomády“, tedy lidi, kteří se věčně stěhují. Místo aby bydleli v hotelu, mohou si pronajmout i na krátkou dobu tento byteček. Byt spojuje obytnou i pracovní funkci v jedno.

Naše oblíbené jsou hlavně zasouvací schody do zvýšeného patra a kruhy na stropě. Hlavně pokud si chcete po ránu protáhnout tělo, o pravidelném cvičení doma nemluvě. Schody se báječně hodí na strečink a protažení hlavně dolních partií těla, kruhy vám zase pomohou s trupem, krkem a svaly ramen a paží. A přitom nikde nic nepřekáží. Vezměte si jen, kolik místa zabírají tradiční rotopedy odsouzené stejně po většinu času do role předražených stojanů na odkládání oblečení.

V kuchyni najdete myčku, lednici s mrazákem, indukční varnou desku, mikrovlnku, mašinu na kafe.

No a ještě jeden bonus navíc – úklidem tohohle útulného hnízdečka strávíte rozhodně menší část života, než majitel standardního 4+kk.

Koukněte na fotky:

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: Amsterdam
reklama