Bydlení

12. listopadu 2014 04:00

Markéta Zídková

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Nejmenší byt nabízený v Evropě k pronájmu je menší než vězeňská cela.

Existují malé byty. Stejně tak jsou na trhu i překvapivě útlé byty. Žádný se ale nevyrovná nejmenší garsoniéře ve francouzské metropoli. Ta je se svými osmi metry čtverečními dokonce ještě menší než typická vězeňská cela v Česku (12 m²).

Vzpomínáte na italského komediálního hrdinu burana Artemia a jeho moderní obytnou kójku?

Malý příbytek si opatřila i postava burana Artemia (Renato Pozzetto) v italské komedii Nástrahy velkoměsta z roku 1984.

Filmaři nepřeháněli. Pařížský byt, který vám dnes představíme, jde možná ještě dál. Jak je patrné z videa realitní kanceláře, lůžko pro jednu osobu je přístupné po útlých schůdkách a nachází se de facto ve skříni – což komentář videa označuje za velkou výhodu. O přívodu vzduchu se však už nezmiňuje. „Praktický“ je i výsuvný pracovní stolek pro dvě osoby – ve skutečnosti by u něj nevydržela ani jedna. Také titěrný dřez je před omytím hrnku třeba dobývat odklápěním jakési desky. Koupelna s WC je ve skutečnosti WC s miniaturním umyvadlem a sprchou u stropu. Funguje to v indických hotelích a není důvod, aby to nefungovalo v Paříži.

Interiér navrhlo studio Kitoko tak, aby maličká místnost skýtala veškeré vybavení nutné k životu. Je to sice klaustrofobní, ale v zásadě se to podařilo. Podívejte se na byt na video:

Pokud se chcete pobavit, podívejte se na videu na Artemiho garsonku:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Evropa Paříž Renato Pozzetto

Přečtěte si také