Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

8 věcí, které vnášejí domů štěstí a pohodu. Máte je všechny?

Štěstí domů nepřijde samo. Musíme mu pomoct. Abychom se doma cítili spokojeně, je potřeba nakoupit nebo zařídit pár věcí. Bude to ale stát za to. Domov je jen jeden. Postarejme se o něj.
Vydáno: 05.06.2018
Žlutá barva, květiny, minimalismus...co ještě pomůže přinést štěstí?
Žlutá barva, květiny, minimalismus...co ještě pomůže přinést štěstí? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Květiny

Ať už dáváte přednost řezaným květinám, nebo těm v květináči, určitě byste doma nějaké mít měli. Bude stačit i truhlík za oknem nebo pár tulipánů ve váze na kuchyňském stole. Do bytu tak vnesete život a pocit štěstí.

Zvířata

Máte radši kočky, nebo psy? Tahle otázka je bezpředmětná. Mít domácího mazlíčka je to nejdůležitější a je už jedno, jestli štěká nebo mňouká. Zvíře zahání samotu, nevytváří konflikty a je prostě naše. Psi a kočky tak dokážou zajistit domácí pohodu.

Zvířecí mazlíčci a květiny pomohou přinést pohodu
Zvířecí mazlíčci a květiny pomohou přinést pohodu
istock.com

Ustlaná postel

Vypadá to jako zbytečnost, ale není. Ustlat si ráno postel zabere chvíli a ihned po příchodu domů nás tak nebude čekat nepořádek. Ten v nás vyvolává negativní pocity, které nám ke štěstí rozhodně nepomohou.

Žluté a zelené stěny

Tyhle optimistické barvy prosvětlí byt a přinesou do něj štěstí. Jsou ale poměrně výrazné. Rozhodně by nebylo dobré vymalovat celý byt žlutě nebo zeleně. Obě totiž mají i schopnost uspávat. Takže pozor na ně a aplikujte je s rozumem. Co třeba jedna jasně žlutá stěna a ostatní bílé?

Žlutá a zelená jsou barvy štěstí
Žlutá a zelená jsou barvy štěstí
istock.com

Vanilka a květinové vůně

Vůně výrazně ovlivňují naši mysl. Některé negativně a jiné pozitivně. Tou nejlepší, která navozuje pocit pohody a štěstí, je vanilka. Tahle exotická a přitom klasická vůně by tak neměla chybět u vás doma, třeba v podobě difuzéru nebo vonné svíčky. Podobnou práci odvedou květinové vůně. Takže až se nabažíte vanilky, sáhněte po růži nebo levanduli.

Rodinné fotografie

Nemusíte nechávat dělat profesionální fotografie, postačí momentky z dovolené a fotky, k nimž máte citový vztah. Základem je, aby vyvolávaly pozitivní pocity. Rozhodně tak nevybírejte fotografie, které přinášejí smutek, portréty zesnulých příbuzných (již jsme psali, že takové fotky mají opačný efekt). Fotografie vystavte na poličky nebo je pověste na zeď. Můžete si vytvořit rovnou celé album.

Fotografie mají důležitou citovou hodnotu
Fotografie mají důležitou citovou hodnotu
istock.com

Deník

Pořiďte si blok, do kterého si budete zapisovat svoje zážitky. Doporučují to psychologové. A i když se nepotřebujete vyrovnat s minulostí nebo sami se sebou, psaní deníků je užitečné. Ukázalo se totiž, že vracet se ke vzpomínkám vzbuzuje sentiment a pozitivní pocity.

Moc věcí škodí

Důležité je pamatovat i na to, že čeho je moc, toho je příliš. Z toho důvodu se neobklopujte spoustou věcí, které ani nepotřebujete. Časem se z nich stane nepořádek, který náladu nezvedne. Právě naopak. Nemusíte mít zrovna minimalistický byt, ale přemýšlejte, zda opravdu potřebujete několik odkládacích stolků nebo jestli by do místnosti nestačil jen jeden obraz…

Minimalistický byt je šťastnější než ten s mnoha věcmi
Minimalistický byt je šťastnější než ten s mnoha věcmi
istock.com

 

Článek je zařazen v: tipy , obývací pokoj , štěstí , triky , domov , pohoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama