Trendy

17. března 2019 00:05

redakce Prima Zoom

Jak zrenovovat ušák? Oblíbenému křeslu dodáte nový vzhled během pár minut

Pokud hledáte křeslo, ve kterém se vám bude krásně číst, vsaďte na křeslo zvané ušák. Za tímto účelem také vznikl. Jestli ho máte někde ukryté na půdě nebo na chalupě jen kvůli tomu, že už nemá hezké čalounění, máme pro vás radu.

První ušák podle mnohých vznikl ve Francii a byl navržen za účelem pohodlného sezení při čtení knih. Do křesla jste museli doslova měkce zapadnout. Jeho typické postranní oblouky měly zabránit bolesti krční páteře v případě, že čtenář v křesle usnul.Křeslo ušák, často také označované jako čtenářské křeslo právě kvůli svému účelu, je prostě oblíbenou stálicí. Jeho typickým znakem jsou tzv. uši. Díky typickému zaobleném tvarování a bočním obloukům na opěradle ve výšce hlavy ho spolehlivě poznáte.

Renovace pomocí potahů

Můžete klidně vyrazit do bazaru nějaký hezký kousek sehnat nebo snést staré křeslo způdy a pustit se do jednoduché renovace pomocí elastických potahů od společnosti decoDoma, které fungují vpodstatě jako druhé čalounění. Díky napínacím potahům změnítevzhled svého ušákuběhem chvilky. Napínací přehozy španělské výroby jsouvysoce roztažitelné všemi směrya přizpůsobí se lehce každému typu křesla a navíc vypadají skutečně šik! Super strečový potah na ušák mávýraznou strukturua je vyrobenýz prvotřídního materiálu. Jednobarevný a vysoce elastický úplet je příjemný na dotek a snadno se udržuje. Vpřípadě zašpinění ho jednoduše svléknete a dáte vyprat. Dokonaleochrání vaše křeslopřed poničením dětmi nebo Vašimi domácími mazlíčky.

A ještě pohodlnější sezení získáte, pokud ušák doplníte otaburetkuapolštářkyve stejném designu. A lenošení může začít.

Na tipy, jak čistit potahy, se můžete podívat vevideu:

/* */

Sdílejte článek

Přečtěte si také