Anna Lacová a Jan Ranný hodnotí rekonstrukci koupelny

Anna Lacová a Jan Ranný hodnotí rekonstrukci koupelny

Vzhledem k tomu, že jsme řešili rekonstrukci koupelny, tak bylo nejvíce stavebních a instalatérských prací. Nejnáročnější byla příprava pro umístění nové WC mísy. Obvodovou stěnu s oknem jsme částečně přizdili. V takto zesílené obvodové stěně jsme vytvořili kapsu, kam osazujeme splachovací

podomítkovou nádržku k WC. Kvůli WC míse musí být nový odpad většího průměru, který se vede v podlaze a dále otvorem ve stropě dolů do sklepa, kde se napojuje na domovní kanalizační potrubí. I když nová vana je na místě vany původní a i nové dvojumyvadlo je na místě umyvadla stávajícího, tak vzhledem ke stáří a technickému stavu domu bylo třeba vyměnit všechny rozvody vody a kanalizace v koupelně, stejně tak udělat nové připojení pro topný žebřík, zrušit karmu včetně přívodu plynu atd. Do podhledu jsme samozřejmě zabudovali nové osvětlení, jinak umístěné než stávající. Nové jsou všechny elektrické rozvody a zásuvky i vypínače. Hodně práce dalo samozřejmě také odstranění stávajících dlažeb a obkladů a pokládka nových.

Použili jsme moderní, ale zároveň nadčasové dlažby a obklad v béžovém a šedobéžovém odstínu. Na podlahu jsme položili velkoformátové dlaždice, na stěnách používáme místo klasického obkladu také dlaždice stejného typu jako na podlaze, jen menšího rozměru. Díky čemuž místnost působí jednotným dojmem. Na obklad boční stěny vany jsme použili řezanou mozaiku opět stejného typu. Použitý typ dlažby je rektifikovaný (dlaždice jsou po vypálení oříznuté na přesný rozměr), takže při pokládce mohou být mezi dlaždicemi jen úzké spáry. Užší spáry jsou jednak praktičtější z hlediska úklidu a také vypadají lépe esteticky, protože dlažba a obklad díky nim působí jednotnějším dojmem.

Vanu, dvojumyvadlo i WC mísu jsme vybrali z jednoduchých kompaktních tvarů, které opět působí nadčasově a kde se také spojuje praktičnost s estetickými kvalitami. Sanitu jsme doplnili vhodnými bateriemi a doplňky. U vany volíme moderní řešení s podomítkovou vanovou pákovou baterií kombinovanou s napouštěním vany přepadem, takže u vany nepřekáží klasický výtok ze stěny, o který se obvykle koupající se osoba uhodí do kolene či jiné části těla. Nezapomněli jsme na kvalitní a dobře nadimenzované osvětlení, které dává vyniknout estetické kvalitě použitých barev a materiálů.

Béžová + šedobéžová barva dlažby a obkladů, kratší stěny a vana jsou obloženy šedobéžově, delší stěny béžově, čímž se nám kratší strana koupelny opticky rozšiřuje a působí příjemnějším dojmem. K tomu přidáváme zelené doplňky a atypickou skříňku pod dvojumyvadlo v pěkném dřevodekoru, který nám koupelnu příjemně zútulňuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také