Ložnice s náladou dalekých zemí

Tomáš a Katka jsou spolu deset let, a proto si řekli, že by jejich ložnice potřebovala generálku. Veškeré finance totiž spolkne provoz čtyřčlenné rodiny a cestování. A že jsou oba cestovatelé opravdu kovaní, se promítne i do naší proměny.

Při změně zadaného prostoru je potřeba se vypořádat hned s několika problémy:

1. Ložnice je otočená na sever, tudíž je poměrně chladná, nejde sem téměř sluníčko ani v letních měsících. Protože je rodina zcestovalá, pokusíme se tuto nevýhodu vyřešit kompletním hřejivým designem „s vůní” dálek.

2. Stávající prostor má sice krásnou novou podlahu, kterou jistě ponecháme, ale je holá, neútulná a postrádá jakoukoliv intimitu, která k ložnicím patří. To se budeme snažit napravit zvolením už samotného materiálu. Vybrána bude: dubová koloniální postel s nebesy, materiály napodobující pravou krokodýlí kůži nebo starožitná dekorativní grafika.

3. Ložnička je poměrně malá a na patnácti metrech čtverečních nesmíme prostor zastavět přílišným penzem nábytku, proto budeme muset využít nejdražší variantu – nábytek na míru. Aby prostor nebyl přehlcen nábytkem, zvolili jsme designové čiré, plastové noční stolky s komfortní odkládací plochou, stejně tak i stolek ke křesílku bude ze stejného materiálu.

Vzhůru do cestovatelských snů!

Témata dílu: dekorativní grafika v interiéru a zdravé a praktické spaní, kde jinde než v ložnici. Znáte fabiónové lišty?

VIP: své hnízdečko nám představí mezosopranistka Andrea Kalivodová

Sdílejte článek
Štítky cestovatel

Přečtěte si také