Jak se staví sen

4. srpna 2017 12:50

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu panelákového bytu v Kladně

Designéři Marek s Andreou proměnili na Kladně notnou část bytu.

Zná to každý, kdo má víc jak jedno dítě: V určitém věku nechtějí nic jiného víc, než jít od sebe. I když jsou to dvojčata. Nota bene když mají pokoj pouhých 12 metrů čtverečních.

Tento problém řešili designéři Andrea s Markem v bytě v paneláku v Kladně. Terezka s Aničkou měli roztomilý pokojíček plný barevných kapsářů na zeď a úložných plastových boxů. Dvě 14leté slečny si už ale večer neuklízejí ani kostičky ani nádobíčko pro panenky a potřebují hlavně soukromí, do kterého by se mohly schovat.

Štěstí přes komplikaci v podobě tatínkovy pracovny, která musela zůstat, měli Marek s Andreou nebo spíš rodina Raichových v tom, že byt byl původně dvougenerační, k ložnici přiléhala malá místnůstka se záchodem. Když se k ní připojil kousek chodby, vznikla tak pracovna, která sice nemá okna, ale to pro večerní práci u počítače to není až tak zásadní.

Obě generace tak mají v bytě své soukromí, když se vejde do bytu, jsou vpravo na místě dětského pokoje a pracovny dva dětské pokoje (posunula se příčka, protože původní pracovna byla přílišná nudle), vlevo jsou obývák s kuchyní a ložnice s pracovnou.

Doposud jsme dávali pryč veškerý nábytek v místnostech, které se rekonstruovaly, tentokrát zůstala postel rodičů a jedna palanda se přesunula do pokoje Aničky (respektive v něm zůstala).

Obě holky dostaly velké úložné skříně, psací stolky, postele, vše v moderním hávu. Z ložnice rodičů vyzařuje klid a odpočinek. No a tatínek má dokonalou zašívárnu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také