Simona Fritz a Dagmar Frulová hodnotí

Simona Fritz a Dagmar Frulová hodnotí

Jako každé ložnici dominuje i zde postel, je to postel vyrobená na míru u truhláře, inspirovaná postelemi, které evokuji „dálky”, ať již Afriku či Asii. Je to postel s nebesy, kde se člověk cítí pořád jako na dovolené. Tato je vyrobena z dubového dřeva, ladí tak k dřevěné dubové podlaze.

Pro stěnu za postelí jsme zvolili dominující tapetu v žluto-zeleném odstínu se vzorem àla krokodýlí kůže, což africkou atmosféru jen podpoří, stejný vzor se poté objevuje na závěsech, taburetu či čalounění křesílka. Téměř vše jsme pro tento interiér, kromě osvětlení a nočních stolků, nechali vyrobit na míru, protože v takto malé místnosti (15 m2) musíme šetřit každý centimetr.

Křesílko a taburet jsou potažené látkou také s krokodýlím vzorem. Jediné křesílko má dominantnější barvu, a to fialově růžovou. Ta krásně doplňuje zeleno-žlutou barvu tapety ze stejné kolekce. Barva zbývajících stěn je šedě-béžová, stejně jako knihovny, které sahají až do výšky 3 m, aby pojaly množství knih, které manželé vlastní. Barevnost byla párem osobně vybrána podle vzorníku. Plně odpovídá orientaci pokoje na sever, aby prostor více rozzářila.

Stropní osvětlení má chromovou základnu a z ní svěšené křišťály, které z hlediska feng-šuej mají schopnost prostor čistit od negativních energií, např. záření z počítače. Noční lampy jsou kombinací lesklého chromu a bílé, chrom se také vyskytuje na úchytkách na šuplících a nožičkách knihoven.

Ke křesílku jsme přidali čtecí lampu.

Krytí oken je denní i noční – na den se použije průsvitná římské roleta a na noc závěs z látky v dekoru krokodýl, tato látka je však bílá, tudíž celý prostor pěkně prosvětluje a kontrastuje se žluto-zelenou sousední stěnou. Stěně naproti postele vévodí starožitné dekorativní mapy Afriky a Egypta. Lampa ve tvaru hlavy nosorožce je finálním umocněním ložnice s vůní dálek.

Hotovo! Co na to naši cestovatelé?

Sdílejte článek
Štítky cestovatel

Přečtěte si také