Jak se staví sen

21. května 2015 14:17

Markéta Zídková

Táta s dcerkou, kterým předěláváme garsonku

Vladimír má ve střídavé péči svou holčičku Mariánku.

Vladimírovi bude v dubnu 35 let. Je to sympatický chlap, který sice asi neměl štěstí na ženy, ale hlavu si z toho moc nedělá. Ze všeho nejvíc mu totiž záleží na dceři Marianě a pro ni chce jen to nejlepší. O pěkný velký byt přišel, má malou garsonku na hypotéku a i přesto, že má práci, vyhlídky na lepší bydlení nemá.

S bývalou přítelkyní dlouho chodil, pak se jim narodila dcera a pak to ve vztahu začalo skřípat. Přítelkyně si našla jiného – o tom se ale Vladimír dozvěděl až zpětně. Chtěla vztah ukončit a tak se dohodli, že půjdou od sebe. Naštěstí nepřišel o dceru, protože se dohodli na tom, že Mariana bude týden u maminky a týden u tatínka. Tenhle systém jim funguje dodnes už zhruba 5 let.

Podívejte se na ukázku:

Byt – půdní vestavbu 4 + 1 nechal Vladimír bývalé přítelkyni především kvůli dceři. Sám si našel garsonku v novostavbě. Peníze na koupi neměl a tak si vzal hypotéku. Důležité pro něj bylo, že garsonka je kousek od Mariančina bydliště, a tak to dcera nemá daleko do školy. Garsonka je malá, ale Vladimír tady má všechno, co k životu potřebuje – postel, skříň, jednoduchou kuchyňskou linku, počítač a televizi.

Sám náročný není. Co ho ale trápí, je, že stav ve kterém garsonka je, přestává vyhovovat soužití s dcerou, které je teď deset let. Když Mariána přijde, hodí si tašku s věcmi na celý týden na křeslo a to pak slouží jako skříň. Nemá vlastní postel, a tak spí s tátou na manželské posteli. Vladimír se už cítí divně, že spí s dcerou v jedné posteli, ale místo na samostatnou postel v bytě nemůže vymyslet.

Nábytek nad postelí je navíc životu nebezpečný. Police je tak prohnutá, že musí každou chvíli spadnout. A postel zabírá většinu pokoje a slouží nejen ke spaní, ale i jako gauč.

Od proměny si Vladimír slibuje hlavně postel pro dceru a místo, kde by měla nějaké soukromí. Pomalu přichází do puberty a začíná mít před tátou tajnosti. Aby ji neslyšel, chodí skypovat do spíže. Mariana má velký koníček – moderní tanec. Třikrát týdně chodí na tréninky a o víkendech má soutěže. Vladimír ji v tom hodně podporuje.

Vladimír vaří, ale spíš jednoduchá jídla – prostě těstoviny na tisíc způsobů. Na ničem nelpí, nechal by si jenom počítač a televizi.

Vladimír má skvělý vztah se svojí maminkou. Když ho opustila přítelkyně, starala se o něj – prala mu a vařila. Další blízkou osobou je jeho sestra, která bydlí kousek od něj a u které bude v době proměny bydlet.

Vladimír je prostě férový chlap, gentleman,který chce pro svoji dceru, to nejlepší. Pracuje jako vedoucí skladu – v jedné práci je už jedenáct let. Má dobrý vztah se svojí rodionou – s maminkou a sestrou.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také