Jak na to

20. dubna 2018 12:40

Jak si udělat sádrové houby? Prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

V úvodu dalšího dílu pořadu Vychytávky Ládi Hrušky se dozvíme, že v jižních zemích nedají dopustit na citron, jehož nastrouhaná kůra může působit i jako lék proti bolavým kloubům. Všichni, kdo si rádi zdobí a zútulňují zahradu či terasu, se jistě rádi naučí vyrobit si dekorativní klec z vrbových proutků. A protože se skutečně celý život učíme, zaujme vás možná i neobyčejný recept z rodinného stříbra na zvěřinovou svíčkovou. Pokud stále řešíte, jak uskladnit zeleninu a ovoce, máte po starostech – s Láďou sestavíme regál na potraviny z beden od ovoce. Trpaslíkům už je odzvoněno, zato sádrové houby jako dekorace na zahradu vás určitě dostanou!

Aby naše orchideje krásně, dlouho a často kvetly, vyčarujeme si pro ně speciální životodárnou zálivku. Jak jednoduše nasekat třísky se speciální štípačkou, jejíž obsluhu zvládnou bezpečně i děti, prozradí její konstruktér, kutil Josef Polášek z Tvarožné Lhoty. Omamně voňavého prádla docílíte pomocí Láďovy vychytávky. A na závěr si pochutnáme na vymazlené moravské škvarkové pomazánce.

Sledujte v neděli 22. dubna ve 12.40 na Primě


Přečtěte si také