Jak na to

25. března 2022 12:50

Gabriela Svoboda

Láďa prozradí, jak využít bobkový list v péči o naše zdraví

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Tuto neděli se Láďa vydá na návštěvu do Rudné u Prahy za kutilem, který dokáže vykouzlit ze starých autosoučástek nádherné růže, skoro jako živé! S bolestí svalů a kloubů si umí poradit bobkový list neboli list z vavřínu vznešeného a my se v Láďově domácí lékárně dozvíme, jak si z něj připravit účinný masážní olej. Recept na nedělní sladký chlebíček z bílků, který se bude na jazyku doslova rozplývat, nám předá divačka Jaruška.

V dílně i tentokráte zužitkujeme díly ze starého bicyklu a vyrobíme stylový rámeček z řetězu a z vysloužilých dílenských klíčů. A pokud nevíte, kam s klíči od bytu, nechte se inspirovat rozkošnými dřevěnými domečky-věšáčky, které vyrábí paní Zuzana. Chybět nebude ani recept za pár kaček – tentokráte si s Láďou uvaříme lahodné brynzové květušky neboli květákové halušky.

Sledujte v neděli 27. března 2022 v 12.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také