Jak na to

23. září 2022 14:10

Gabriela Svoboda

Láďa využije sezony švestek a upeče skvělou buchtu

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

První podzimní neděli si zpestříme výletem do Liberce. Tam žije pan Josef Licehamel, který vyrábí dokonalé modely starých domů podle skutečných, památkově chráněných objektů. Ty jsou natolik hodnověrné, že vám stejně jako Láďovi zcela určitě vyrazí dech. Jako další osvědčený prostředek, který má každý po ruce, nám Láďa ve své domácí lékárně představí sůl. Divačka Marcelka Gurová vytáhne i tentokráte eso z rukávu v podobě receptu na specialitu s názvem Hugo těstoviny.

V Láďově dílně popustíme uzdu svojí fantazii a vytvoříme půvabnou dekoraci na chalupu ze starého plechového nádobí. Kreativního vyžití budeme mít dostatek i při výrobě vychytaného podzimního věnce z kousku kartonu a nasbíraného přírodního materiálu. Že jste ještě nestihli napéct na neděli? S Láďovým levným a rychlým receptem na drobenkovou fofr buchtu se švestkami máte moučník na svátečním stole cobydup.

Sledujte v neděli 25. září 2022 v 14.10 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také