Jak na to

6. května 2022 12:55

Gabriela Svoboda

Máte stará prkýnka a nemáte etažér? Snadná pomoc!

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Tentokráte si zajedeme na výlet do Českých Budějovic, kde nám divačka Lenka předvede, jak se vyrábějí krásné a nadčasové vitrážové lampy z barevných sklíček. V Láďově domácí lékárně soustředíme pozornost na rozmarýn a jeho blahodárné účinky na naše duševní rozpoložení, a navíc si připravíme rozmarýnové víno. Nezapomeneme ani na oslavu Dne matek a svým milým maminkám, mamkám a matičkám upečeme k snídani podle receptu našeho dobře známého a všestranného Pepy Matějíčka z Velkého Meziříčí fantastické maminčiny loupáky.

Každý milovník hodování ocení vychytaný etažér ze starých prkýnek, na kterém může stylově servírovat nejrůznější jednohubky a který si vyrobíme v Láďově dílně. Dojde dokonce i na stavbu domu – ale nemusíte se bát, neopustíme přitom pohodlí domova. Bude to pouze dekorativní domek z krabice, kartonu a proložek od vajec, jak si jej vymyslela, poskládala a poslepovala divačka Pavla z Poděbrad. Oblíbené české jídlo kuře na paprice vyzkoušíme ve vegetariánské, především ale zdravější verzi. A podle Láďova rychlého a levného receptu přichystáme ještě nedělní hlívu na paprice.

Sledujte v neděli 8. května 2022 v 12.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také