Ptačí hostina na balkoně: Podzimní dekorace a krmítko v jednom

V současné době se většinou doporučuje dokrmovat ptáčky po celý rok, nejen v třeskuté zimě. Připravte pro ně dokonalou podzimní hostinu, která vám vyzdobí balkon, a ještě navíc budete mít šanci dopřávat si pohled na dokonalé ptačí divadlo každý den.

Nejrůznějších krmítek najdete na trhu jistě dost a další si můžete vyrobit i sami,ale na zastřešeném balkonu vlastně ani žádné krmítko nepotřebujete. Máme pro vás nápad, jak vytvořit podzimní dekoraci, která nejvíc potěší právě sýkorky a ostatní drobotinu, která kvám přiletí na návštěvu. A ani jim nemusíte posílat pozvánky! Nám se je povedlo zaujmout už během příprav a první jedlík našel odvahu za malou chvilku.

Co budete potřebovat na hostinu pro ptáky

  1. květináče a misky pod květináče
  2. dýně
  3. nůž
  4. lžíci
  5. jablko
  6. semena slunečnice nebo směs zrní pro ptáky
  7. vlašské ořechy
  8. vodu
  9. makovice, ptačí zob, hloh, šípky, plody kaliny, buxus a mini jablíčka na dekoraci

Jak budete postupovat při přípravě hostiny pro ptáky

1. Vyskládejte květináče

Snad na každém balkoně se najdou starší květináče, obaly na květináče a podmisky. Vyskládejte je na sebe a docela nahoru položte misky. Jeden květináč ponechte volný na květinovou výzdobu.

2. Květinová výzdoba

Do volného květináče vyskládejte makovice, ptačí zob, hloh, šípky, plody kaliny, buxus a mini jablíčka jako dekoraci.

3. Přidejte dýně

Dýně můžete použít rovněž jako dekoraci, ale některou můžete i rozpůlit a lžící vydlabat. Vznikne tak miska na ptačí zobání.

4. Nasypte semena a ořechy

Do jedné misky a vydlabané dýně nasypte slunečnicová semena a rozdrcené vlašské ořechy. Na druhou misku můžete přidat rozpůlené jablko, i to některým ptáčkům velmi chutná.

5. Nalijte vodu

Do poslední misky nalijte trochu čisté vody. Vsuchém období, které se u nás letos zabydlelo, přijde ptáčkům vhod.

6. Už můžete pozorovat

Schválně, za jak dlouho si myslíte, že kvám zavítá první návštěvník? U nás to byla sýkorka a přilétla přesně za 3 minuty poté, co jsme nastavili fotoaparát na samospoušť a opustili balkon.


Přečtěte si také