Ptačí hostina na balkoně: Originální podzimní dekorace a krmítko v jednom

V současné době se většinou doporučuje dokrmovat ptáčky po celý rok, nejen v třeskuté zimě. Připravte pro ně dokonalou podzimní hostinu, která vám vyzdobí balkon, a ještě navíc budete mít šanci dopřávat si pohled na úžasné ptačí divadlo každý den.

Nejrůznějších krmítek najdete na trhu jistě dost a další si můžete vyrobit i sami, ale na zastřešeném balkonu vlastně ani žádné krmítko nepotřebujete. Mám pro vás nápad, jak vytvořit podzimní dekoraci, která nejvíc potěší právě sýkorky a ostatní drobotinu, která k vám přiletí na návštěvu. A ani jim nemusíte posílat pozvánky! Mně se je povedlo zaujmout už během příprav a první jedlík našel odvahu za malou chvilku.

Co potřebujete na hostinu pro ptáky

Jak budete postupovat při přípravě hostiny pro ptáky

Fotonávod krok za krokem, jak připravit ptačí hostinu najdete v úvodu článku

1. Vyskládejte květináče

Snad na každém balkoně se najdou starší květináče, obaly na květináče a podmisky. Vyskládejte je na sebe a docela nahoru položte misky. Jeden květináč ponechte volný na květinovou výzdobu.

2. Vytvořte květinovou výzdobu

Do volného květináče vyskládejte makovice, ptačí zob, hloh, šípky, plody kaliny, buxus a mini jablíčka jako dekoraci.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT: Slaměný cop s ořechy pro ptáčky: Netradiční krmítko ozdobí vaši zahradu

3. Přidejte dýně

Dýně můžete použít rovněž jako dekoraci, ale některou můžete i rozpůlit a lžící vydlabat. Vznikne tak šikovná miska na ptačí zobání.

4. Nasypejte semena a ořechy

Do jedné misky a vydlabané dýně nasypte slunečnicová semena a rozdrcené vlašské ořechy. Na druhou misku můžete přidat rozpůlené jablko, i to některým ptáčkům velmi chutná.

PŘEČTĚTE SI TAKY: 5 tipů, jak ještě smysluplně zužitkovat vyřezané dýně na zahradě

5. Nalijte do misky vodu

Do poslední misky nalijte trochu čisté vody. V suchém období, které se u nás letos zabydlelo, přijde ptáčkům vhod.

6. Už můžete pozorovat

Schválně, za jak dlouho si myslíte, že k vám zavítá první návštěvník? U nás to byla sýkorka a přilétla přesně za 3 minuty poté, co jsem nastavila fotoaparát na samospoušť a opustila balkon.

Zdroj: autorský článek Simona Sedláčková


Přečtěte si také