Jak na to

15. března 2019 12:45

Návod na věšák ze starých dřevěných ramínek: Dívejte se na Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu po zimní přestávce opět každou neděli odpoledne pro vás.

Druhou postní neděli, lidově též pražnou či sazometnou, oprášíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky další stránku z babiččiny kuchařky a připravíme si křupavé jihočeské zelňáky. To, že si můžeme pochutnat i bez masa, dokáže pak Láďa se svým receptem na sýrové puflíky. Až budete vařit zeleninovou polévku, rozhodně nevyhazujte odřezky – při správné péči z nich zanedlouho vyraší nové výhonky a vy budete mít stálý přísun čerstvé natě.

Kromě vaření se však budeme věnovat i rukodělným činnostem: z obyčejných šišek vykouzlíme neuvěřitelný dekorativní jarní věnec. Pokud máte rádi rustikální nábytek, ovšem nechcete za něj utrácet spoustu peněz v obchodech, můžete si pod vedením zkušeného kutila Pavla Zemana vyrobit praktický dřevěný policový regál nebo alespoň o něco jednodušší stylový věšák ze starých dřevěných ramínek. Ve stylu Provence zase mohou být vaše květináče z plastových kbelíků od barvy. Ani tentokráte nevynecháme nedělní návštěvu a zajedeme do Strakonic k panu Emanuelu Hodovi, který nám prozradí tajemství, jak dostat do láhve model; on sám totiž vyrobil již více než tisíc miniatur ve skleněných láhvích.

Sledujte v neděli 17. března ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také