Jak na to

26. června 2020 13:05

Pavlína Wagnerová

Nevyhazujte staré harampádí, recyklujte ho!

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Nejen u vody nás v létě otravuje všemožný hmyz. Láďa má však řešení v přípravě jednoduchého domácího repelentu. S pomocí Pavla „Kutila“ Zemana se Láďa pustí do výroby mega labyrintu, se kterým si vyhrají velcí i malí. „Vyvětrat“ je v létě vhodné nejen letní šaty a plavky, ale také peřiny a matrace. Z těch je navíc potřeba vyhnat roztoče, na což má Láďa jednoduchou radu. Recyklace, to je něco pro Láďu – ze starého harampádí tentokrát vytvoří držák na sklenice, na utěrku i dekoraci na svíčku.

Jako vždy, i letos před prázdninami se Prima Kutilové dočkají výsledků soutěže a zjistí, kdo z nich vyhrál hodnotný balíček. Česneková pažitka je hotová vitaminová nálož a Láďa má recept, jak z ní snadno vyrobit osvěžující letní pesto. A na závěr přijde další kotlíkový recept, tentokrát na zeleninový vývar s vařeným pstruhem.

Sledujte v neděli 28. června 2020 ve 13.05 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také