Jak na to

30. srpna 2019 12:52

Pavlína Wagnerová

Udělejte svému prvňáčkovi kornout na dobroty podle Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás po letní prázdninové přestávce zpět – opět každou neděli odpoledne.

Už jste někdy byli v pravé tkalcovské dílně? V prvním zářijovém dílu pořadu Vychytávky Ládi Hrušky navštívíme s Láďou tkalcovnu, kde vznikají originální plstěné výrobky přesně podle starých technik zpracování vlny. Zavařování je skvělý způsob, jak uchovat úrodu z našich zahrádek, a tak si připravíme netradiční, avšak výtečnou domácí zázvorovo-jablečnou marmeládu. Stihneme ještě rychle vyrobit kornout na dobroty pro naše prvňáčky a s Josefem Matějíčkem, jenž nás vždy inspiruje k zajímavým kutilským počinům, se zase pustíme do výroby servírovacího tácu, který nám přinese štěstí – je totiž z koňských podkov.

Pokud jste o prázdninách našli na půdě své chalupy staré ztrouchnivělé židle, rozhodně je nevyhazujte do sběrného dvora! Láďa nám předvede, jak oprášit jejich šarm a vykouzlit z jejich nohou a z kulatiny vychytaný stoleček. Ekologie nám leží na srdci, proto si spíchneme ze starého trika pestrobarevný sáček na ovoce a zeleninu, který nám poslouží při nakupování v obchodě namísto igelitového. Na závěr nás čeká ještě jedna návštěva, a sice u manželů Bartošíkových, kteří pokračují v moravské folklorní tradici. A také recept na fantastickou pomazánku à la humr, s níž zaručeně zabodujete na každém večírku.

Více inspirace najdete také na webu Prima NÁPADY.

Sledujte 1. září ve 12.50 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky výroba

Přečtěte si také