Jak na to

5. listopadu 2021 13:15

Gabriela Svoboda

V dnešních Vychytávkách vyrobí Láďa originální krmítko pro ptáky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní dávno vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

První listopadový díl nás zavede ke kovářské kovadlině, na níž šikovný, teprve šestnáctiletý kutil Luboš vyrábí stylové meče, nože, sekyrky a další předměty ze starých dílů z náklaďáků. Ve své domácí lékárně nám Láďa představí zázraky, které dokáže udělat obyčejný lopuch, resp. jeho kořen, pro jehož sběr je právě teď ta správná doba. Nastává čas myslet i na to, aby také ptáčci měli přes zimu co a z čeho zobat, a tak si v Láďově dílně vyrobíme vychytané krmítko ze staré formy na bábovku, plechové mísy a pokličky.

S osvědčeným receptem od divačky Marcely se pustíme do přípravy kysaného zelí v zavařovacích sklenicích. A také si uděláme výlet na Moravu, abychom se podívali, jak tam netradičně zazimují rákosí, ze kterého stavějí vtipné a fešné pajduláky. Jestli vás z toho všeho honí mlsná, vyzkoušejte další z Láďových levných a rychlých receptů, tentokráte na výtečné nepečené banánové kuličky ze tří surovin.

Sledujte v neděli 7. listopadu 2021 v 13.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také