Jak na to

9. prosince 2022 13:05

Gabriela Svoboda

Zdobení svíček je jednoduché, když víte, jak na to

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Láďa vyrazí do Českého Dubu za manželi, kteří mají doma jednu z největších sbírek betlémů v celé republice. Proti kašli a bolesti v krku představí Láďova domácí lékárna skvělého pomocníka – badyán! Paní Helena se podělí o svůj rodinný recept, podle kterého už desítky let dělá štrochany – vařené bramborové knedlíky ze syrových brambor a zelí. Módní trendy ovlivňují i takové kousky šatníku, jako jsou kravaty. Pozor, ty staré ale nevyhazujte. Láďa z nich snadno a rychle vykouzlí originální andílky, kteří poslouží i jako ozdobičky na vánoční stromek.

Chybět samozřejmě nebudou vychytávky od diváků v Poště pro Láďu. Plápolající světlo svíček k Vánocům neodmyslitelně patří, proto paní Radana ukáže, jak vychytaně zdobit svíčky rozpuštěnými voskovkami. Láďa vyhlásí, které dámy zvítězily v soutěži Prima kutil. Tradičně nebude na závěr chybět recept – Láďa se podělí o svou novinku, kterou je perníčkový vánoční likér.

Sledujte v neděli 11. prosince 2022 v 13.05 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky badyán

Přečtěte si také