Jak na to

18. listopadu 2022 13:30

Pavlína Wagnerová

Naučte se odstraňovat mastné skvrny ze stěn

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Podzim znamená pro všechny majitele zahrádek náročné období – je třeba sklidit celou řadu plodin, zrýt, a především se zbavit spadaného listí. Poradíme, jak ho po úklidu využít. Pokud jste si v rámci energetických inovací nechali nainstalovat fotovoltaiku, vysvětlíme, jak využít přebytky energie, které vám generuje, a jak je uložit. Předvedeme, jak se pustit do snadné výroby designové rohové poličky. A jak jinak než Na Míru. V rámci rubriky Parťáci od fochu navštívíme odborníka na uzení a probereme se ním, jak maso naložit, jaké dřevo použít a jak dlouho samotné uzení trvá.

Chtěli byste kompostovat, ale bydlíte v bytě? Jde to! Ukážeme, jak doma začít, a rovnou představíme jednoduchou variantu v podobě vermikompostéru. Všichni dobře známe boj s mastnými skvrnami na výmalbě v kuchyni. Minutový manžel – lekce pro ženy přinese návod, díky kterému s nimi snadno a rychle zatočíte. Jedním z nejoblíbenějších mazlíčků, především pro děti, je morče. Zaměříme se na péči, kterou potřebuje ke spokojenému životu. Velmi oblíbeným přírodním materiálem, ze kterého máme nějaký kousek doma všichni, je ovčí vlna. Předvedeme, jak o výrobky z ní pečovat.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 20. listopadu 2022 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také