Jak na to

14. května 2021 08:28

Pavlína Wagnerová

Pavel s Honzou se pustili v Receptáři do výroby květinového stolku

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem.

„Zmrzlé“ máme zdárně za sebou, a tak je čas na výsadbu plodové zeleniny do vyvýšených záhonů, které jsme představili v minulém díle. Pavel „Kutil“ Zeman a Honza Herman se pustí v Prima NÁPADECH do výroby květinového stolku ze staré dětské postýlky. Veterinářka Míša Riedlová se vypraví za chovatelem ovcí – proberou speciální skotské plemeno ovcí skudde, jeho barvy i chov. Představíme plevele, které máme běžně na zahradě nebo v trávníku, a ukážeme, jaké tyto rostlinky mají využití v kuchyni i kosmetice.

Šárka Rooya ve své dílně předvede snadnou výrobu náušnice z knoflíků. Ukážeme, kde a jak by měla být na střeše umístěna fotovoltaika i jaké dodatečné zatížení na střechu vytvoří. Pokud se chcete v letošním roce pustit do boje s houbovými chorobami rostlin, představíme vám jejich druhy i to, jak proti nim bojovat. Na závěr dílu pak poradíme, jak vyzrát na mravence na ovocných stromech i v chalupách a chatách, samozřejmě přírodní cestou.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Oldřich Navrátil se svými hosty.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 16. května 2021 v 11.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také