Jak na to

12. března 2021 12:54

Pavlína Wagnerová

Přivolejte si do bytu jaro dekorací z živých květů

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem.

Březen je ideálním obdobím pro přesazování a rozsazování rostlin. Lída Dušková s Honzou Kopřivou ukážou, jak na to, abyste to zvládli sami doma. Pavel „Kutil“ Zeman a Honza Herman se pustí do výroby industriální motorkářské poličky vhodné nejen do garáže či dílny. S veterinářkou Míšou Riedlovou se zaměříme na očkování králíčků, které tím můžeme chránit před nejrůznějšími nemocemi. Ať už ji znáte jako pampelišku nebo smetanku lékařskou, nezapomeňte teď na jaře posbírat její kořeny, které můžete využít nejen v rámci jarní očisty.

K dotvoření jarního outfitu přineseme návod na jednoduché a za pět minut hotové náušnice z korálků. Kvetoucí atmosféru můžete snadno vnést i do své domácnosti díky jarnímu aranžmá z živých květů. Oblíbené jsou na našich balkonech a zahradách i begónie – ukážeme, jak probudit jejich hlízy, aby letos krásně kvetly. Z užitkové zahrady se pak podíváme na zajímavé odrůdy brambor, které je třeba nechat naklíčit pro co nejranější sklizeň.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Oldřich Navrátil se svými hosty.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 14. března 2020 v 11.55 na Primě!


Přečtěte si také