Jak na to

16. dubna 2021 11:55

Pavlína Wagnerová

V Receptáři se pustíme do výsadby bylinek

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem.

Plodová zelenina u nás patří mezi nejoblíbenější. Poradíme, jak ji lze pěstovat i na balkonech a terasách ve speciálních nádobách a jak ji správně hnojit. Pavel „Kutil“ Zeman a Honza Herman se pustí do výroby dětské kuchyňky ze starého televizního stolku. Ve veterinární poradně se tentokrát zaměříme na zvířata trochu větší – prozradíme, jak na správné ošetření koňských kopyt. Blíží se slunečné dny, a tak je nejvyšší čas na výběr pergoly, která vám poskytne stinné útočiště k odpočinku. Do nového kabátu můžete na jaře obléct i svou domácnost třeba novými povlaky, které ozdobíte pomocí techniky malby na vodní hladinu. Ukážeme, jak na to.

Doma jsme v posledním roce trávili daleko více času, než by nám bylo milé. Další pobyt si do budoucna můžeme v mnoha ohledech usnadnit, když svůj dům či byt přeměníme v takzvanou chytrou domácnost. S jarem je potřeba připravit na sezonu nejen zahrádku, ale i náčiní, třeba sekačku. Na závěr pak ukážeme, jak se pustit do pěstování bylinek.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Oldřich Navrátil se svými hosty.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 18. dubna v 11.55 na Primě!


Přečtěte si také