Jak na to

25. března 2022 11:45

Gabriela Svoboda

Vypěstujte si nádherný hyacint. Tato jarní cibulovina rozzáří nejen vaši zahradu, ale i interiér

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Pěstování na vyvýšených záhonech se v posledních letech dostává do popředí. Vysvětlíme jeho výhody a ukážeme, jak ho založit ve valu či v kontejneru. Doporučíme i plodiny, které v truhlících pěstovat. Na Míru vyrobíme stojan na kola se stolečkem na kávu, a to ze zbytného kusu kmene – stačit nám k tomu budou motorová pila, koza a ochranné pomůcky. S Parťáky od fochu se zaměříme na taje nožířského řemesla a poradíme, jak si správný nůž vybrat. Také vašemu čtyřnohému mazlíčkovi nechutnají jeho granule? Nebo ho trápí zažívací problémy? Pak je možná čas na změnu psího jídelníčku.

Provedeme vás vysokokmenným ovocným sadem a ukážeme jeho výhody i to, jak tyto stromky správně vybrat. Prach je odvěkým nepřítelem všech hospodyněk. Proto se na něj zblízka podíváme – probereme, kde se bere, proč je nebezpečný a kde ho běžně zapomínáme utírat. Hyacint je oblíbenou jarní ozdobou našich domácností. Ukážeme, jak ho pěstovat netradičně jako krásný domácí doplněk. Jahody jsou snad na každé české zahrádce. Předvedeme, jak o ně pečovat po zimě.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou a designérkou džungloidních zahrad Radkou Votavovou.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 27. března 2022 v 11.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také