Trendy

13. března 2019 13:12

redakce Prima Zoom

3 tipy, jak ochránit sedačku: Potah se nezničí a nábytek bude vypadat lépe

Každý z nás si rád představí uklizený obývací pokoj, v něm novou sedačku, rozečtený časopis, pohodu kolem. Ale realita bývá docela jiná. Honí se tu děti, jíme tu, někdy i spíme. Kolem proudí život a tak to má být.

Zřejmě každý znás se stará o to, aby zařízení domova vydrželo pěkné co nejdéle. Vobývacím pokoji to bývá sedačka, která je nejvíce namáhaným kouskem nábytku. Vyplatí se ochránit si své útulné místo plédy, přehozy i speciálně ušitými pokrývkami, které v případě potřeby zabrání nejhoršímu. Třeba ataku dětských upatlaných ručiček od čokolády. Pokud s vámi bydlí zvířata, platí to dvojnásob. Vybrat si můžete hned zněkolika způsobů, jak sedačku nebo křeslo ochránit.

Deka nebo pléd

Nejvíce namáhaná místa můžete ochránit dekou. Nevýhodou je, že ji musíte neustále urovnávat a neporadí si například spodručkami. Ideálně poslouží jako nouzová varianta, pokud kvám přijde návštěva smalým dítětem.

Přehozy

Přehozy se nabízejí vrůzných materiálech. Vchladnějším období vyzkoušejte hebký a hřejivý mikroplyš. Je oboustranný, má vysoký a hustý vlas, přičemž z jedné strany je opatřený antistatickou úpravou, aby se na něm nezachycovaly nečistoty. Z druhé strany je povrch vyčesaný do jemnějších chloupků, do kterých je příjemné se zabalit. Ačkoliv má materiál vysokou gramáž, přehozy snadno vyperete a vysušíte. Pro rodiny sdětmi nebo zvířecími mazlíčky vybírejte odolné materiály se snadnou údržbou, například polyester. Speciální varianty přehozů ochrání i područky. Můžete si pořídit také ty, které mají hluboké kapsy na bocích. Vejde se vám tam vše, co chcete mít při svém odpočinku nablízku. Kapsy spolknou noviny, brýle, telefon i ovladače – k vašemu naprostému pohodlí. Tento a celou řadu dalších modelů najdete na www.decodoma.cz.

Napínací potahy

Po tomto řešení sáhněte, když už je pozdě – tedy v okamžiku, kdy vaše milá sedačka nebo křesla utrpěla všechny neduhy. Potahy totiž dodají sedacímu nábytku nový kabát. Dokola je zabalí a vytvoří úplně jiný vzhled. Potahy počítají s tím, že se budou muset vytáhnout do nejrůznějších tvarů. A zkrátka to umí. Výběr designů je opravdu bohatý. Od zámeckých dekorů, přes módní geometrické vzory, až po jednobarevné, které připomínají pletené vzory. Schováte do nich dvoumístné i trojmístné sedačky a samostatná křesla. Vybírat je můžete na www.decodoma.cz.

/* */

A pokud vás zajímá, jak vyčistit potahy, mrkněte se na video:

Sdílejte článek

Přečtěte si také