reklama

Jak zvládnout vysoké teploty? Máme tipy, které vám přinesou vytouženou úlevu!

redakce Prima Zoom
21. srpna 2018
Tropické dny jsou na pořadu dne, sluníčko nám bere energii, ohřívá naše příbytky a my nevíme, co teď a co potom. Přinášíme vám skvělé doporučení, která vám doma zařídí snesitelnější podmínky, větší chládek i nižší teploty.
reklama

Včem spát?

Pozornost věnujte nejenom povlečení, ale také prostěradlu. Zapomeňte na froté či ty z úpletu, které používáte tak nějak permanentně a vsaďte na ekologický a příjemně chladivý len, jenž navíc skvěle odvádí pot.

Vyšší cena vás dost možná překvapí, ale ve výsledku budete nadšení. O lnu víme, že je antibakteriální, a proto je vhodný také pro lidi trpící astmatem, ekzémy či dýchacími potížemi a četnými alergiemi. Mimo jiné nedá šanci plísním, prachu a roztočům. Ve vedrech si dále vrámci volby materiálu oblíbíte chladivý satén a méně známý damašek. Nicméně investice do těchto kvalitních se vám rozhodně mnohonásobně vyplatí. Takové povlečení a prostěradla totiž hravě vydrží několik sezon a jejich vzhled jen tak něco nezničí.

Viníkem jsou okna

Skrze okna se nám do bytu dostává sluníčko a tím pádem dochází knavýšení teploty vinteriéru. Ideální je pořízení venkovních rolet či předokenních žaluzií. Pokud si výše uvedené možnosti nemůžete dovolit, neváhejte se rozhodnout alespoň pro závěsy. Vybírejte takový materiál, který nepropustí mnoho slunečních paprsků.

Nicméně brzy ráno a přes celou noc větrejte, avšak poté okna zavřete a dopřejte si kýžený stín. Doporučuje se také ochlazovat sluncem vyhřáté žaluzie rosením. Pokud do oken pere slunce téměř po celý den, vyplatí se také promyslet instalaci protislunečních fólií, ty však nejsou tolik efektivní jako třeba speciální skla, které umí zamezit až 70 % sluneční energie. Tuhle variantu určitě zvažte, léta vČesku jsou rok co rok tropičtější.

Sbohem hřejivé textilie

Rozlučte se nejenom spřehozem na kožené sedačce, dejte na chvíli sbohem také kusovému koberci, který máte rozložený pod konferenčním stolem. Sundejte huňaté návleky zdekoračních polštářků a nahraďte je těmi saténovými či z obyčejné bavlny.

Klimatizace versus větráky?

Nemůžete si dovolit utrácet za klimatizaci vcelém bytě? Využít můžete cenově příznivé ochlazovače vzduchu, které jsou vybaveny intuitivním ovládáním, kde je možné si nastavit danou dobu provozu, rychlosti či jiné režimy. Výhodou klimatizace je především ten fakt, že dokáže kromě ochlazení vzduchu, také jej tzv. vyčistit za pomoci filtru a navíc jej zvlhčit.

A jak je to stolik diskutovanými ventilátory či přenosnými větráky? Sice vám přinesou úlevu, ale to jen díky rozhánění vzduchu, nedojde tedy kjeho zchlazení, pouze kolem vás cirkuluje stále teplý vzduch.

LZ

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama