Trendy

19. února 2019 10:40

Tereza Javorová

10 praktických způsobů, jak využít kokosový olej v domácnosti

Kokosový olej se stal velmi populárním a po pravdě, není se čemu divit! Nejenže je velmi zdravý, ale má mimořádně všestranné využití jak v kuchyni, tak v koupelně, při úklidu, péči o krásu,.. Přinášíme vám 10 nejlepších způsobů, jak tzv. kokosák v domácnosti využít.

Tělo i vlasy

Vyhoďte veškeré chemické kosmetické produkty a začněte používat za studena lisovaný kokosový olej. Je daleko výživnější než přípravky z drogerie a nehrozí u něj alergická reakce. Natřete sejím jako tělovým mlékem, použijte jej místo krému na obličej nebo si pár kapek vetřete do vlasů.

Zubní pasta

Kokosový olej dokáže odstraňovat bakterie v ústech stejně dobře jako zubní pasta. Dokonce ji dokáže zcela nahradit. Pokud si zatím netroufáte si zuby čistit pouze kokosákem, podívejte se, jak si vyrobit vlastní ekologickou pastu.

Leštěnka nábytku

Už máte dost chemických leštičů nábytku, po kterých musíte několik hodin větrat? Příště raději sáhněte po kokosovém oleji! Nábytku vrátí zašlý lesk a dokáže zamaskovat i drobné oděrky a škrábance.

Krém na boty

Už nemusíte řešit, jaký koupit správný odstín krému na boty. Použijte univerzální kokosák. Boty po něm budou vypadat jako nové.

Promazání pantů

Utište naříkající dveře kokosovým olejem. Stačí pár kapek a opět budete moci z místnosti do místnosti prokluzovat jako myška.

Vaření, pečení, pečení

Kokosový olej se nepřepaluje, tudíž se skvěle hodí na smažení. Kokosové aroma oceníte při pečení téměř jakéhokoliv dezertu, ale obohatí i většinu slaných pokrmů. Zvlášť s asijskou kuchyní si velmi rozumí!

Popáleniny

Spálili jste se na sluníčku nebo jste se nepříjemně otřeli o žhavou troubu? Poraněnou kůži si jemně natřete rozpuštěným kokosovým olejem. Kůže se zklidní a rychle zahojí.

Lubrikant

Neexistuje příjemnější a voňavější lubrikační gel než kokosový olej. Vyzkoušejte a nebudete chtít používat už nic jiného...

Proti rzi

Natřete postižená místa kokosovým olejem a nechejte tak hodinku působit. Kokosák kov nejen vyčistí, ale ochrání proti dalšímu tvoření rzi!

Odstraňovač žvýkaček

Žvýkačka přilepená na nábytku, textilu, v kožešině nebo nedejbože ve vlasech je noční můrou snad každého. Pokud vás podobná tragédie potká, nezoufejte a sáhněte po kokosáku. Postižené místo jím lehce natřete a žvýkačka půjde domů sama a dobrovolně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také