Trendy

4. prosince 2018 17:27

Tereza Javorová

Nedáváte krátké dny bez slunce? Zkuste tyto triky, jak si sluníčko doma nasimulovat

Nedělají vám krátké dny bez slunečních paprsků dobře? Zkuste ho alespoň doma suplovat pomocí několika zajímavých triků.

Samozřejmě se můžete sbalit a odlétnout někam, kde vás dlouhé zimní večery nedoženou. Ale takové možnosti nemá každý a do jara je opravdu ještě daleko. Pokud vám zoufale chybí sluníčko, zkuste se alespoň doma zařídit tak, aby na vás zimní chandra nemohla!

Slunce nás jednoznačně nabíjí dobrou náladou, energií, ale i vitaminem D. Ten budete muset v zimě doplnit něčím z lékárny, ale cesta k tomu, abyste se doma cítili alespoň trochu “prosluněně” není zase tak složitá.

Nedejte šanci zimní depresi ze tmy a pošmourného počasí a udělejte si z domova “sun” zónu, kam utečete, až ve čtyři padne tma.

Vymalujte!

To není nákladné a opravdu to hodně pomůže. Důležité je vybrat správné barvy. Slunečný a hřejivý pocit v interiéru docílíte použitím barev z teplého spektra, jde tedy hlavně o žlutou, oranžovou, jeřabinovou, malinovou, okrovou, červenou, červenofialovou nebo čokoládově hnědou. Naopak ze svého bytu vyžeňte pastelové pudrové barvy, které jsou sice in, ale spíše tlumí než prozáří.

Dejte slunce na zeď

Taková velkoformátová tapeta, do které se můžete zahledět a přenést se do sluncem zalité krajiny, nemusí být úplně nejhorší nápad. Dejte pozor, aby byla opravdu vkusná a moderní, nechcete interiér z osmdesátek se skákajícími delfíny při západu slunce. Naštěstí je už dnes opravdu skvělý výběr z velkoformátových tapet a jsou tak pěkné, že tím pokoj jen vylepšíte!

Speciální lampa

Žijeme v době vynálezů, tak je zkusme využít ve vlastní prospěch! Pořiďte si speciální plnospektrální lampu, která umí světlo podobné dennímu. Na rozdíl od přímého sluníčka je tohle světlo opravdu zdravé a lampa ho poskytuje v celém spektru vlnových délek. Plnospektrální osvětlení má skvělé účinky na oči i celkový psychický stav. Můžete si vybírat z variant, jako je lampa na noční stolek nebo i stropní svítidla nebo pokojové stojací lampy pro celou rodinu.

Hleďte do ohně

Ve feng shui je prvek ohně chápán jako velmi výrazný, iv malém množství jej velice rychle registrujeme. Přináší teplo a světlo, navozuje pocit útulnosti a domova. Rozhodně takový praskající krb přispěje k duševní pohodě a lépe nám pomůže snášet zimu. Slunce sice nenahradí, ale ve všudypřítomné šedi a tmě pomůže evokovat teplo a sluneční záři. Pokud nemáte krb, zkuste si pořídit ten závěsný nebo alespoň pár pořádných svícnů, které večer co večer zapálíte.

Simulátor slunce

Pro potlačení zimní deprese si dokonce můžete pořídit bezpečné plnospektrální simulátory slunce! Skvělá je i malá osobní lampička, kterou ráno na deset minut namíříte na svůj obličej a než se nasnídáte, napumpuje do vás pěknou dávku energie. Pomůže vám zmírnit únavu i nechutenství, zvýšit koncentraci a energii a celkově přežít čas, než se slunce vrátí.

Další články:


Přečtěte si také