Trendy

19. října 2020 14:18

redakce Prima Zoom

Letní domov na čtyřech kolech vás vezme do lesa i na pláž

Letošní letní sezona nebyla sice na cestování právě nejlepší, a ta zimní nevypadá o mnoho lépe, ale tím spíš je právě teď ten správný čas pustit se do cestovních plánů na příští sezonu. Ať už vyrazíte po krásách českých zemí, nebo se chystáte do zahraničí, dopřejte si příští rok dokonalou kombinaci svobody a pohodlí – vyrazte na dovolenou v kempovacím autě!

Stanování vurčité fázi života opustí snad všichni. Některé bolí záda ze spaní na karimatkách či matracích, někoho zase kolena zneustálého ohýbání se ve stanu. Mladé rodiny smalými dětmi se pak stanování často vyhýbají, protože ve stanu je pro děti zkrátka zima. Hotely ale mnoha lidem nenabízejí potřebnou svobodu a možnost pobytu vpřírodě. Ještěže existuje řešení, které nabízí pohodlí hotelu, ale zaparkujete na těch nejkrásnějších místech na světě – kempovací auto.

Kempovací auto vám nabídne možnost usínat pod oblohou plnou hvězd, ráno se probouzet při šumění moře a prozkoumávat cizí země, a přesto se cítit jako doma. Najdete vněm totiž dost prostoru na spaní, vaření, relaxování i uložení všech potřebných věcí.

A nebojte se, kempovací vestavbu do auta si vdnešní době už nemusíte stavět sami. Na trhu se dají sehnat komfortní kempovací modely, které nabídnou vychytávky, jak se pohodlně a bezpečně dostat kam potřebujete, jako například asistent pro kompenzaci bočního větru nebo pro udržování vjízdním pruhu nebo asistent pro couvání i spřívěsem. Na místě pak určitě oceníte integrovaný vařič nebo kempovací stolek či možnost si při chladnější noci pustit topení. A aby se vám spalo opravdu pohodlně, ať už zaparkujete kdekoliv na světě, existují i kempovací auta s gyroskopem pro kontrolu náklonu vozidla pro pohodlnější spaní. Jen si představte, jak hned po probuzení slyšíte šumění vln a kávu ksnídani si vychutnáváte třeba přímo na pláži, kde vás neruší davy turistů.

Láká vás tento způsob cestování, ale představa projíždění úzkých uliček na francouzském pobřeží svelkým obytným autem vás děsí? Žádné obavy, třeba Volkswagen California 6.1, která je odvozena ze známé řady Transporter, nabízí bydlení pro rodinu se dvěma dětmi ak tomu i kuchyňku. To vše vkompaktním provedení, takže se sní můžete vydat na cesty kamkoliv.


Přečtěte si také