Trendy

27. března 2021 08:00

redakce Prima Zoom

Rodina bydlí s prasetem v obýváku. Domácí mazlíček narostl na 130 kilo

Francisco měl být mikroprasátkem neboli čajovým prasátkem, jenže se ukázalo, že z něj vyroste pořádný pašík. Má rád teplo, nesnáší sníh a nejvíc se mu líbí v kuchyni. Má svůj pelíšek a milující rodinu, která se o něj stará.

Zpočátku to ale neměl nijak jednoduché. Jedna anglická rodina ho koupila své dceři, která chtěla miniaturní prasátko. Kupci ale naletěli. Už po třech měsících se ukázalo, že Francisco žádné mikroprasátko není. Když začal překážet a vydávat hlasité zvuky, rodina se ho zbavila.

Mikroprasátko, co váží metrák

Tak se Francisco dostal na sever do jedné skotské domácnosti, která vede útulek pro zvířata. Prasat mají šest, ale jen Francisco může být uvnitř. První měsíce života totiž strávil hlavně v pokoji holčičky, která ho chtěla jako mazlíčka. Zvykl si tak na teplo a venku spát nechtěl. Prasata jsou inteligentní zvířata a mají tendence se stát dominantními i vůči člověku. Zachránci tak Franciscovi vyhověli a nechali ho bydlet uvnitř.

U gauče má svůj pelíšek a rád chodí do kuchyně. Přes den se může pohybovat po celém přízemí domu, v noci spí ve speciální místnosti se psy. Ostatní prasata, která rodina vlastní, žijí v chlívcích. Francisco měří 1,2 m a váží kolem 130 kilogramů. Každé ráno snídá banán a potřebuje speciální krmivo, které zabraňuje, aby rostl ještě víc.

Co jsou mikroprasátka?

Čajová, miniaturní nebo mikroprasátka jsou trendem posledních let a prodávají se i v Česku. Jsou chytrá a čistotná, proto mohou být alternativou ke standardním mazlíčkům, jako jsou psi a kočky. Jenže se množí příběhy, kdy prasátka přerostou. Za miniaturní prasata se totiž často vydávají i běžná plemena. Majitelé se pak diví, že jim mikroprasátko roste jak z vody. Rodina ze Skotska je důkazem, že k omylům a podvodům při prodeji mikroprasátek neustále dochází. Francisco není jediným bývalým mikroprasátkem, které zachránili.

Další články:


Přečtěte si také