návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Ruský milionář postaví příbytek sibiřské poustevnici. Přečká v něm kruté mrazy

hm , Aktualizováno: 26.02.2021
Říká se jí nejosamělejší žena světa. Agafja Lykova žije bez kontaktu s moderní civilizací od narození. Obývá několik stavení v pohoří Sajany při hranicích Ruska a Mongolska, kde během zimy klesá teplota na –50 °C. Sedmdesátnice odmítá stěhování do města a je v horském údolí naprosto spokojená.

reklama

Ruský podnikatel Oleg Deripaska, jehož jmění se odhaduje na více než dvě miliardy dolarů, se rozhodl, že Agafje Lykové postaví nový srub. Měl by být hotový začátkem příštího roku a na místo by ho po částech mělo dopravit osmnáct leteckých zásilek. Bude se jednat o dřevěný příbytek, na jaký je Agafja zvyklá.

Nikdy nebyla ve městě

Poustevnice žije v opuštěné oblasti Sibiře a do nejbližšího města to má přes 240 kilometrů. Její kontakt s naší civilizací se ani nedoporučuje, protože ženin organismus není zvyklý na běžně rozšířené viry a bakterie. Přesto se lidé o kontakt s poustevnicí pokoušejí. Její příběh je čím dál tím známější a láká dobrodruhy, kteří chtějí Agafju poznat.

Poustevnice v sedmdesátých letech
Autor: profimedia.cz Poustevnice v sedmdesátých letech

Rodinu Lykových objevili průzkumníci v sedmdesátých letech. Lykovi patřili k rodinám, které unikly před pronásledováním bolševiků a ukryly se před terorem v odlehlých oblastech Sibiře. Agafja se tu narodila a dnes je poslední žijící členkou rodiny. Jejím jediným kontaktem s dnešním světem je syn jednoho z geologů, kteří Lykovi před více než čtyřiceti lety objevili.

Další příběhy:

Manželé předělali dodávku, stálo je to zhruba 370 tisíc korun

Manželé proměnili dodávku na byt s koupelnou i kuchyní. Nechybí ani toaleta

Odstranit špínu trvalo 50 hodin

Od smrti manželky neuklízel. Vyčistit dům trvalo profesionálům 50 hodin

reklama

Článek je zařazen v: Rusko , Sibiř , montované domy , srub , chata , Agafya Lykova

reklama

Přečtěte si také