Trendy

13. března 2019 12:41

redakce Prima Zoom

Obývák třikrát jinak: Zařiďte si pokoj tradičně i moderně. Víme, jak na to

Řešíte, jak vybrat ty správné barvy do obývacího pokoje? Máme pro vás inspiraci na různé barevné kombinace a rady, jak proměnit váš obývací pokoj.

Možná váš obývací pokoj vypadá hodně podobně. Kombinujete odstíny jedné barvy a celkovému výsledku tak trochu něco chybí. Nebojte se kombinací barev v interiéru. Začněte tím, že se rozhodnete, jakou barvu má mít vaše sedací souprava. Velmi snadno ji převléknete pomocí napínacích potahů Buklé, které jsou k dostání v deseti různých odstínech na www.decodoma.cz.

Při kombinování barev vám pomůžebarevný kruh. Nejjednodušší jsoukombinace tón v tónu- odstíny jedné barvy od nejsvětlejší k nejtmavší. K vaší vybrané sedačce se budou hodit ibarvy sousedícína barevném kruhu. A doplnit je můžete obarvu z protilehlého spektra. Jde o doplňkovou barvu, která se na barevném kruhu nachází naproti.

Tradiční obývací pokoj

Říkáte si, že pro vás interiéry z obálek časopisů nejsou, protože působí příliš sterilně a neposkytují vám pocit domova? Začněte tím, co doma máte. Ideální pro vás budou tónysedačky v oříškové, tabákové nebo jahodové.

Pro základní kombinace s jahodovou si vyberte teplé smetanové odstíny, které si s ní rozumí velmi dobře. Jako další přidejte sousední barvy, skvěle si bude rozumět s barvou pomerančů, tmavšími purpurovými tóny nebo čokoládovou hnědou. Výsledný dojem z celého prostoru bude jásavý a optimistický. Hledáte-li doplňkovou barvu, kterou využijte jen v malé míře, zkuste levandulovou a modrozelenou.

Barevný obývací pokoj

Barvy vnesou do vašeho interiéru život. Užijte si barevnou sedačku a vyzkoušejtehráškově zelenou, levandulovou, korálovou nebo hořčicově žlutou.O žluté barvě se dá říct, že je barvou radosti. Představuje slunce a tím velkou porci energie. Velice často ji propůjčujeme tmavým místnostem, které doslova rozzáří.

Pro zmírnění kontrastu zářivé žluté zvolte zcela neutrální odstíny šedé. Vytvoříte oázu klidu a harmonie. Pokud jako doplňkovou barvu zvolíte šedomodré nebo šedozelené tóny, docílíte velice módních kombinací. Pokud chcete kombinovat žlutou sedačku se sousedními barvami z barevného kruhu, vlevo a vpravo sousedící barvy vedle žluté jsou oranžová a zelená.

Moderní obývací pokoj

Moderní interiéry jsou čisté a vzdušné. Vsaďte na moderníšedou, smetanovou nebo barvu denimu.Chybu určitě neuděláte s geometrickými vzory nebo různými nápisy. Pokud chcete vytvořit klidné prostředí, doporučujeme barevné kombinace tón v tónu. Odstíny jedné barvy od nejsvětlejší k nejtmavší, např. modrozelená od téměř bílé přes tyrkysovou až po sytou barvu moře.

Jestli se vám zdá výsledek příliš nudný, přidejte doplňkovou barvu z protilehlého barevného spektra a využijte ji na drobných detailech. V tomto případě kontrastní růžovou.

Podívejte se také, jak potahy vyčistit:

/* */

Sdílejte článek

Přečtěte si také