Trendy

1. října 2021 15:31

redakce Prima Zoom

Stavebko bez limitů: S Liškou můžete spořit bez vstupního poplatku a omezení cílové částky

ČSOB Stavební spořitelna přináší revoluci do stavebního spoření. Díky novému Stavebku bez limitů už nemusíte přemýšlet nad omezením cílové částky při uzavírání smlouvy ani nad vstupním poplatkem. S Liškou jednoduše založíte stavební spoření tehdy, kdy se to nejvíce hodí vám. Bez starostí a zbytečného čekání na výhodnější akce.

Ceny nemovitostí vČesku vytrvale rostou a komplikují dostupnost bydlení. Češi přesto mají o koupi mimořádný zájem. Jak totiž potvrdil nedávný průzkum skupiny ČSOB, ve vlastním jsme zkrátka spokojenější.

„Češi o vlastní bydlení opravdu stojí inavzdory nejistotě vdobě pandemie. Výsledky průzkumu navíc ukazují, že ve vlastních domovech jsou rodiny spokojenější. Platí to hned pro 64 % znich, zatímco u lidí vpodnájmu je poměr opačný – 65 % znich je se svým bydlením nespokojeno,“ říká Jiří Feix, předseda představenstva Hypoteční banky aČSOB Stavební spořitelny.

Právě i kvůli vytrvale rostoucím cenám nemovitostí může být nedocenitelným pomocníkem na cestě kvysněnému bydlení stavební spoření. Díky ČSOB Stavební spořitelně, jedničce na českém trhu, to nyní bude ještě jednodušší. Vrámci Stavebka bez limitů vám totiž nabízí hned dva nové klíčové benefity – stavební spoření si sjednáte bez vstupního poplatku azároveň bez omezení cílové částky, a to až do výše 5000000 korun.

Zájemci o stavební spoření tak můžou zapomenout na dosavadní povinnost platit při jeho založení 1 % zcílové částky uvedené ve smlouvě, jak tomu bylo doposud. Smlouvu na jakoukoli cílovou částku až do pěti milionů si jednoduše obstaráte bez vstupního poplatku, ato bez jakýchkoli dalších podmínek. ČSOB Stavební spořitelna tento druh zvýhodnění nabízí na českém trhu jako první.Nabídku mohou využít noví i stávající klienti Lišky.

Spoření na rekonstrukci i pro děti

„Stavebko bez limitů dává našim klientům možnost si stavební spoření založit kdykoli se to nejvíce hodí jim, bez čekání na výhodnější a časově omezené akce. Díky tomu, že podmínky platí pro jakoukoli cílovou částku až do 5milionů korun, lze produkt bez starostí využívat kdlouhodobému spoření. Hodí se tak nejen pro rodiny, které spoří na své vlastní bydlení, ale ijako spoření pro děti,“ vysvětlil Jiří Feix.

Češi si stavební spoření oblíbili nejen kvůli možnosti získat garantovanou státní podporu až 2000 korun ročně. Pomyslné prasátko s naspořenými penězi pak často rozbíjejí ve chvíli, kdy se chystají koupit vlastní bydlení, nebo touží po rekonstrukci bytu či nové kuchyni.

„Rekonstrukce jsou velmi aktuální téma. Češi čas trávený doma během pandemie často využívali právě ke zvelebování svých domácností. Jen za posledních 12 měsíců do nich investovala půlka lidí. Drtivá většina z nich kvůli úpravám sáhla do vlastních úspor. U nákladnějších renovací se ale 14 % lidí spolehlo na úvěry ze stavebního spoření,“ vysvětlil Jiří Feix.

Pokud koupi ani rekonstrukci neplánujete, po šesti letech je možné úspory našetřené vrámci stavebního spoření vybrat na cokoli – ať už je to nové auto, nebo třeba výlet kmoři.

Češi jsou ohledně bydlení optimističtí

Se stavebním spořením navíc můžete klidně spát – vklady jsou pojištěny až do výše 100 000 eur. Stavebko bez limitů přitom nabízí zhodnocení až 3,5 % ročně po šesti letech spoření.1Stavební spoření od Lišky tak pravidelně poráží inflaci a nabízí zajímavý výnos a zhodnocení vašich úspor. Navíc se jedná o jeden znejstabilnějších a nejbezpečnějších produktů určených ke spoření.

„Výhodou stavebního spoření je jeho stabilita a odolnost vůči vnějším vlivům. I pro jeho bezpečnost je u Čechů tak oblíbené apředstavuje pro ně první krok k vlastnímu bydlení. Jen sLiškou už lidé uzavřeli přes 8 milionů smluv. Zvýšený zájem o stavební spoření očekáváme iletos,“ doplnil Jiří Feix.

„Na závěr bych zmínil ještě jednu dobrou zprávu – Češi jsou ohledně svého bydlení do budoucna optimističtí. Zatímco změnu bydlení k lepšímu očekává 41 % z nás, změnu khoršímu vyhlíží pouze 7 % respondentů,“ dodal.

ČSOB Stavební spořitelna, bývalá Českomoravská stavební spořitelna, nový název přijala vbřeznu letošního roku vrámci dlouhodobé integrace do skupiny ČSOB. Díky němu mají klienti všechny služby spojené s bydlením dostupné pod jednou střechou. Skupina je největším poskytovatelem úvěrů na bydlení vČeské republice, nabízí ale například i pojištění nemovitosti.

1.Při základní úrokové sazbě z vkladů dle aktuální tarifní varianty a dále při získání maximální státní podpory 2 000 Kč ročně dle zákonných podmínek, úrokového bonusu dle podmínek bonusového programu, tj. při dodržení 6leté doby spoření, cílové částce 150 000 Kč, měsíčním vkladu 1700 Kč, včetně poplatků za vedení účtu, bez odečtení daně z výnosů.

Sdílejte článek
Štítky bydlení poplatek Československá obchodní banka, a. s. stavební spoření Českomoravská stavební spořitelna

Přečtěte si také