Trendy

8. srpna 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Bydlete přímo ve Velké čínské zdi. Takhle si designéři pohráli se starobylou památkou

Jeden z novodobých sedmi divů světa nabídne pár šťastlivcům moderní bydlení v jedné ze svých věží. Velká čínská zeď se na pár nocí promění v hotel. Podívejte se, jak vypadá takový pokoj v jedné z nejznámějších památek světa.

Ve Velké čínské zdi bydleli jen vojáci, kteří hlídali hranice říše. To se ale teď změní, protože Čína chce do země přilákat více turistů. Čtyři šťastlivci tak dostanou příležitost pozorovat západ slunce přímo zarchitektonického skvostu. Následně tu přespí a ráno je čekají workshopy zaměřené na kulturní dědictví Číny. Soutěž vznikla ve spolupráci se službou Airbnb.

Výherci se dočkají nejen romantiky vkulisách staré stavby, ale také luxusního ubytování pod otevřeným nebem. Nedostanou karimatky a spacáky, ale ubytují se vjedné zvěží vybavené moderním nábytkem zpřírodních materiálů vodstínech hnědé a béžové barvy.

Otázkou je, co se stane, když zrovna bude pršet. Projekt je to ale úchvatný, který citlivě vnesl současný interiérový design do starobylé památky. Podívejte se do galerie, jak ubytování ve Velké čínské zdi bude vypadat:


Přečtěte si také