Trendy

22. března 2019 06:00

maku-la@seznam.cz

25 důkazů, že vaše prokrastinace dosáhla vrcholu. Co všechno lidé dokáží vymyslet, když se nudí?

Takhle to dopadá, když má někdo hodně volného času. Nebo je to spíše naopak? Zkrátka, kreativita lidí při volných chvílích nezná mezí.

Potkali jsme se s ní v životě snad všichni, přijde neohlášena, navíc v nejméně vhodnou dobu a co je snad úplně nejhorší, drží se nás jako klíště. Na svědomí má již spousty nedokončených vysokoškolských titulů, vyhazovů z práce a nedokončenou projektů – prokrastinace.

Nikdo ji nemáme rád, ale je tu s námi od nepaměti. Naši galerii můžete považovat za pomyslný vrchol prokrastinačního žebříčku. Někdy zkrátka věci nejdou podle plánu a my se soustředíme zcela na jinou věc, než bychom potřebovali.

Důležitá práce počká

Obrana našeho mozku je taková, že když máme spousty neodkladné práce, začneme dělat snad tu nejvíce zbytečnou věc, která nás zrovna v danou chvíli napadne. Není tedy výjimkou, že ve zkouškovém období na vysoké škole mají studenti perfektně uklizeno, přestavěnou ložnici, utříděné dokumenty v počítači nebo uvařeno spousty nových receptů na další dny.

Nahlédněte do naší galerie, která vám názorně předvede, jak vypadá vrchol prokrastinace. Zachovali byste se podobně, když byste měli neodkladnou práci, do které se vám ani trochu nechce? Doporučujeme začít se věnovat opravdu důležitějším věcem, jako je například polepení celého pracovního stolu barevnými lepítky nebo plánování nového opevnění vašeho pokoje z kartonu.

Popisky u fotografií jsou velmi stručné, protože jsme zkrátka měli za práci také něco lepšího. Sice už nevíme co, ale určitě to spěchalo.


Přečtěte si také