Jak na to

12. února 2019 08:00

maku-la@seznam.cz

Nesnášíte uklízení? 10 tipů, díky kterým se stanete super rychlým uklízecím guru

Už jste si někdy zkoušeli spočítat, kolik hodin strávíte týdně uklízením? Spočtěte si všechny ty chvíle, kdy cpete nádobí do myčky, utíráte z umyvadla vlasy nebo jen vynášíte odpadky. Mohou to být dlouhé hodiny, které byste přitom mohli zkrátit díky efektivnímu přístupu k tomu, co dělat musíme, i když většinou nechceme.

Jednou vám pomůže fyzika, jindy třeba vaše ponožka a když dojde na lámání chleba, poradíme vám, jaký jiný prostředek nebo materiál použít, aby vám šlo pěkně od ruky a ušetřené hodiny mohli strávit něčím příjemnějším.

1. Pěna na holení

Kuchyňské a koupelnové kohoutky se snadno čistí pomocí holicí pěny. Takový krém můžete také použít k odstranění skvrn na kobercích a napovrchy z nerezavějící oceli.

2. Toaletní rulička a vysavač

Toaletní ruličky mají mnoho využití před tím, než je definitivně vyhodíte. Budou vám i dobrým pomocníkem při úklidu. Stačí ji přichytit na trubku od vysavače a vtu ránu se dostanete do nejvíce nepřístupných zákoutí vašeho domu.

3. Soda na okno

Nečistoty a prach se často usazují v rozích oken. Bezproblémově si snimi poradí sůl a ocet. Naneste směsdo škvír a nechte působit po dobu 5–10 minut, potom použijte zubní kartáček na vyčištění a vše pak setřete pomocí papírového ubrousku.

4. Zubní pasta na koupelnu

Aby se vaše kohoutky leskly jako nové, naneste na nězubní pastu a vyčistěte hadříkem.

5. Gumové rukavice

Kodstranění zvířecích chlupů na veškerém měkkém nábytku vám pomohou gumové rukavice.

6. Kečup pro lesk

Na zašlé předměty naneste kečup, který rozetřete houbičkou na nádobí nebo papírovou utěrkou. Párkrát přejeďte povrch krouživými pohyby a nechte působit hodinu, poté kečup smyjte.

7. Alobal na zapečený plech

Pokud nevlastníte drátěnku, můžete na zaschlou a zapečenou špínu použít hliníkovou fólii a trochu pracího prostředku.

8. Štětka na záchod

I štětka potřebuje čas od času hloubkovou údržbu. Postříkejte ji savem a nechejte uschnout mezi prkýnkem a toaletní mísou.

9. Papírové útěrky

Je mnohem jednodušší odstranit nečistotu papírovou utěrkou. Krásně sní vyčistíte veškeré záhyby toalety, kam se normální štětka nedostane. Jednou za čas je dobré hloubkovou údržbu vykonat, aby byla toaleta stoprocentně čistá.

10. Ponožky na žaluzie

Čištění okenic může být někdy velmi obtížné. Stará ponožka může být skvělou pomůckou pro tento úkol.


Přečtěte si také