Užitková zahrada

18. května 2016 06:03

Markéta Zídková

10 útulných dvorků pro inspiraci

Další životní prostor.

Mít u domku nebo chaty vlastní dvorek, může být velká výzva. V teplých měsících je to další obytný prostor, ba co víc, často ten nejoblíbenější. Stojí tedy za to se trochu zamyslet, jak ho koncipovat. V naší galerii vám přinášíme pár záběrů na útulné dvorečky, které si lidé po svém upravili a každý trochu jinak.

Všechny dvorky nejsou stejné a záleží také na tom, pro jaký účel byste jej chtěli využít. Někdy jde skloubit všechny požadavky najednou, jindy jen některé. Co by ale hlavně měl dvoreček splňovat, je oplývat příjemnou atmosférou, zkrátka být útulný.

Ať už budete chtít na svém kousku půdy za domem jen sem tam pojíst, číst si knížku, pěstovat bylinky, nějakou zeleninu nebo jen okrasné květiny, vězte, že k jeho zpříjemnění nepotřebujete zas až tak mnoho. Stačí prvky ze dřeva, sem tam nějaký kámen či kamenné dlaždice, a pochopitelně hlavně nějaké ty rostlinky, které vám vydrží po celé léto.

Podívejte se do naší galerie a třeba tam najdete inspirativní nápady právě pro ten váš dvorek a zas si jej něčím pěkným vylepšíte.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také