Užijte si den na pláži: Máme návod na piknik i romantický večer

Můžete si vzít ručník a vyrazit. Nebo ze dne na pláži můžete udělat opravdový zážitek. A pokud k moři nejedete, tak následující tipy vyzkoušejte i na Sázavě nebo u bazénu!

Sbírejte dekorace

Mušle u moře sbírá každý. Alespoň jednu si vezmeme na památku, ale popřemýšlejte o tom, zda byste se nemohli zaměřit na určitý druh mušle, nebo hledat hezké kameny, které byste pak doma mohli namalovat, nebo použít jen tak jako dekoraci. Vždy ale respektujte místní pravidla. Zněkterých míst nelze kamínky a mušle odnášet (mohl by to pak být problém na letišti) a rozhodně si nenaplňte kufr kameny, vybírejte jen ty nejhezčí.

Udělejte si piknik

Abyste nemuseli chodit pro jídlo pryč nebo do předražených restaurací u pláže, připravte si piknik. Nemusíte ssebou tahat piknikový koš, stačí, když si do plážové tašky připravíte to, na co máte chuť. Pamatujte na dvě věci: Neberte nápoje, které se musí pít vychlazené (takové šampaňské nebo limonády pak spíš budou na obtíž, než že by dodaly odpoledni šmrnc), a neberte jídlo, které se rychle kazí (například sýry nebo maso). Dejte přednost ovoci, zelenině, veganským pomazánkám, pečivu nebo salátům. Kpití volte vodu nebo ovocné šťávy.

Výlet kolem pláže

Nezapomínejte, že vokolí pláže můžete objevit zajímavá místa. Podívejte se do map vmobilu a zjistěte, jestli vokolí není nějaký přírodní park nebo aspoň příroda pro procházky. Zpestříte si tak program a může se stát, že narazíte na hezkou rybářskou vesničku nebo zapadlý kostelík.

Čtení, hudba, fotografování

Na pláži může být nuda. Koupání a ležení vpísku se může brzy omrzet. Připravte si záložní plán, kterým lenošení proložíte. Ideální je si ssebou vzít knížku nebo vyrazit fotografovat pláž a moře (nejlépe vypadá ráno a večer). Případně můžete poslouchat hudbu nebo audioknihy. Pokud ssebou nenosíte mobil, bude se vám hodit stará dobrá empétrojka, kterou můžete nechat i bez dozoru na pláži, až se půjdete koupat…riziko, že ji někdo ukradne, je malé.

Připravte se na tmu

Vlétě je dlouho světlo, ale i tak je skvělé počkat si na pláži na západ slunce a ještě chvilku tam pobýt. Teplota klesne, ale zpravidla ne tolik, aby to bylo nepříjemné. Můžete si ssebou vzít zavařovačky sLED světelnými řetězy a udělat si romantickou atmosféru. Svíčky jsou také možností, ale LED světélka budou vždy bezpečnější a jednodušší volbou.

Stylový odpočinek

Nemusíte dělat módní přehlídku, ale podívejte se, jaké plážové vybavení nabízejí obchody. Můžete si koupit hezký ručník nebo slunečník, případně stoličku, která poslouží jako odkládací stolek pro věci, které by se neměly zanést pískem, jako knihy nebo elektronika.

Myslete na hygienu

Na plážích sice bývají sprchy, ale mít ssebou antibakteriální gel se vždycky vyplatí. Nebudete muset běhat pokaždé ke sprchám a udržíte si tak ruce čisté po koupání vmoři nebo po sbírání mušlí.


Přečtěte si také