reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Užijte si den na pláži: Máme návod na piknik i romantický večer

Jak si užít den na pláži?
Autor: istock.com Jak si užít den na pláži?
Můžete si vzít ručník a vyrazit. Nebo ze dne na pláži můžete udělat opravdový zážitek. A pokud k moři nejedete, tak následující tipy vyzkoušejte i na Sázavě nebo u bazénu!

reklama

Sbírejte dekorace

Mušle u moře sbírá každý. Alespoň jednu si vezmeme na památku, ale popřemýšlejte o tom, zda byste se nemohli zaměřit na určitý druh mušle, nebo hledat hezké kameny, které byste pak doma mohli namalovat, nebo použít jen tak jako dekoraci. Vždy ale respektujte místní pravidla. Z některých míst nelze kamínky a mušle odnášet (mohl by to pak být problém na letišti) a rozhodně si nenaplňte kufr kameny, vybírejte jen ty nejhezčí.

Sbírejte vzpomínky, které jsou zároveň dekorací
Autor: istock.com Sbírejte vzpomínky, které jsou zároveň dekorací

Udělejte si piknik

Abyste nemuseli chodit pro jídlo pryč nebo do předražených restaurací u pláže, připravte si piknik. Nemusíte s sebou tahat piknikový koš, stačí, když si do plážové tašky připravíte to, na co máte chuť. Pamatujte na dvě věci: Neberte nápoje, které se musí pít vychlazené (takové šampaňské nebo limonády pak spíš budou na obtíž, než že by dodaly odpoledni šmrnc), a neberte jídlo, které se rychle kazí (například sýry nebo maso). Dejte přednost ovoci, zelenině, veganským pomazánkám, pečivu nebo salátům. K pití volte vodu nebo ovocné šťávy.

Piknik na pláži si užije každý
Autor: istock.com Piknik na pláži si užije každý

Výlet kolem pláže

Nezapomínejte, že v okolí pláže můžete objevit zajímavá místa. Podívejte se do map v mobilu a zjistěte, jestli v okolí není nějaký přírodní park nebo aspoň příroda pro procházky. Zpestříte si tak program a může se stát, že narazíte na hezkou rybářskou vesničku nebo zapadlý kostelík.

Čtení, hudba, fotografování

Na pláži může být nuda. Koupání a ležení v písku se může brzy omrzet. Připravte si záložní plán, kterým lenošení proložíte. Ideální je si s sebou vzít knížku nebo vyrazit fotografovat pláž a moře (nejlépe vypadá ráno a večer). Případně můžete poslouchat hudbu nebo audioknihy. Pokud s sebou nenosíte mobil, bude se vám hodit stará dobrá empétrojka, kterou můžete nechat i bez dozoru na pláži, až se půjdete koupat…riziko, že ji někdo ukradne, je malé.

Na pláži odpočívejte a čtěte knížky nebo poslouchejte hudbu
Autor: istock.com Na pláži odpočívejte a čtěte knížky nebo poslouchejte hudbu

Připravte se na tmu

V létě je dlouho světlo, ale i tak je skvělé počkat si na pláži na západ slunce a ještě chvilku tam pobýt. Teplota klesne, ale zpravidla ne tolik, aby to bylo nepříjemné. Můžete si s sebou vzít zavařovačky s LED světelnými řetězy a udělat si romantickou atmosféru. Svíčky jsou také možností, ale LED světélka budou vždy bezpečnější a jednodušší volbou.

Udělejte si originální lampion
Autor: istock.com Udělejte si originální lampion

Stylový odpočinek

Nemusíte dělat módní přehlídku, ale podívejte se, jaké plážové vybavení nabízejí obchody. Můžete si koupit hezký ručník nebo slunečník, případně stoličku, která poslouží jako odkládací stolek pro věci, které by se neměly zanést pískem, jako knihy nebo elektronika.

Myslete na hygienu

Na plážích sice bývají sprchy, ale mít s sebou antibakteriální gel se vždycky vyplatí. Nebudete muset běhat pokaždé ke sprchám a udržíte si tak ruce čisté po koupání v moři nebo po sbírání mušlí.

Článek je zařazen v: pláž , dovolená , tipy , triky , piknik , relax , odpočinek

reklama

Přečtěte si také