Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Čemeřice: Něžná kráska, která kvete i v zimě

Čemeřice je nenáročná rostlina, která snese i stín.
Vydáno: 08.12.2014
Čemeřice by neměla chybět v žádné zahradě
Autor: Thinkstock Čemeřice by neměla chybět v žádné zahradě
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je krásná, nenáročná, ale jedovatá. Na čemeřici (Helleborus) si tak na jedné straně musíte dát pozor, na druhé straně jinak vaši péči v podstatě nebude vyžadovat. Tato rostlina k nám přišla z Alp a Karpat, tedy z horského prostředí, kde roste čemeřice černá (Helleborus niger). Paradoxně navzdory svému jménu kvete bílou barvou a to už od prosince. Dnes existuje celá řada hybridů, takže najdete rostliny se světle zelenkavou barvou, růžovou, fialovou, s bílofialovými květy.

Rostllina vytváří nízké keříčky, které se postupně s přibývajícími roky rozrůstají a i po odkvětu rostlina vypadá na záhonu moc pěkně, protože má dekorativní listy. Má ráda stinné až polostinné stanoviště a to je tak k jejím nárokům na pěstování asi všechno. Jen pozor, čemeřice je jedovatá, a tak i když je to jedna z mála květin, které kvetou i v zimě, pokud máte malé děti, na štědrovečerní stůl si ji raději nedávejte.

Zajímá vás zahradničení? Inspirujte se v naší Encyklopedii.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Nejen vánoční dekorace lze vyrábět ze šišek

Nápadům se meze nekladou

10 netradičních tipů pro advent

Článek je zařazen v:
Reklama