Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Co s hyacinty po odkvětu?

Hyacinty patří k nejkrásnějším jarním rostlinám.
Vydáno: 03.05.2015
Konečně barvy
Konečně barvy Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V teple a s dostatkem zálivky je hyacint efemérní záležitostí. Udělá bombastickou parádu a během tří až pěti dnů je pryč. Pokud si chcete jeho společnost užít delší dobu, dejte ho do chladna, do místnosti, kde netopíte (tam ale asi moc nebýváte, že). Pokud máte stará špaletová okna, tak do prostoru mezi nimi.

Buďte krutí, nedejte mu vodu
Životnost hyacintu prodloužíte i tak, když ho nebudete zalévat, ale jen rosit. Ne však navždy, i tak jednou odkvete. To ale neznamená, že byste ho museli vyhodit. Po odkvětu odlomte či odřežte květenství, aby rostlina nezačala tvořit semínka, což by ji vysilovalo. Pak jí dejte čas, aby jí postupně zežloutly listy a mohla si je sama zatáhnout, v žádném případě je neodstříhávejte. Už ji také nezalévejte. 

Poté cibulku vyndejte z hlíny a dejte na suché tmavé místo, ideálně do papírového pytlíku, na který si napište hyacint a třeba i barvu květu. Na přelomu září a října ji vysaďte na záhon. Zasaďte ji tak hluboko, aby nad ní byla stejná tloušťka zeminy, jako je výška cibulky. Vyberte jí místo pod jinými rostlinami, které zkraje jara ještě odpočívají. Hyacint tak na jaře dostane dostatek slunce, v létě ho okolní rostliny zastíní. 

Pokud nemáte zahradu, dejte ho na podzim do květináče, ideálně tak velkého, abyste ho přes zimu mohli dát na balkon (velkého proto, aby v něm bylo dostatek půdy, která nepromrzne).

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Petrklíče, narcisky, hyacinty...

Hyacinty, narcisy, petrklíče aneb Jarní hrnkovky: Jak je vybírat, aby dlouho vydržely

Jiří Dvořák květinářství Serafin

Co s mísou po babičce?

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama