návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Miniaturní jehličnany ideální pro pěstování v nádobách

zidkovm , Vydáno: 11.06.2014
Abies procera Blaue Hexe
Autor: www.cnos.biz Abies procera Blaue Hexe
Chcete stromy, ale máte jen terasu nebo malou zahrádku? Pak sáhněte po minuaturních kultivarech.

reklama

Černá borovice je krásný strom, ale časem vám začne překážet. Jsou ale jehličnany, které se hodí i do malé zahrádky nebo na balkon či terasu. Tyto rostliny také naplní dnešní trend pěstování nejrůznějších rostlin v nádobách, které se dávají i do velkých zahrad, které by klidně unesly i vzrostlejší druh.

Každý rok se však šlechtí nové a nové kultivary, ale běžný smrtelník nemá šanci poznat, zda se stromek promění v obra či zůstane zakrslý. Proto je dobré si nechat vždy poradit a ptát se, jaký bude mít stromek roční přírůstek.

Do nádob či skalek je tak ideální například jedle vznešená (Abies procera Blaue Hexe), která má roční přírůstek maximálně 2,5 centimetru a každou zahradu ozdobí krásnou modrostříbrnou barvou. Tato jedle si krásně udržuje svůj kompaktní tvar.

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Dalším kandidátem je malá túje, zerav západní, kterou většinou známe jako vzrostlý živý plot, ale jsou i takové, které zůstanou miniaturní, či krásný kultivar jalovce pobřežního, který má nádhernou modrozelenou barvu a na jaře je stříbrně ojíněný.

Podívejte se na video, kde vám tyto jehličnany představíme:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Miniaturní jehličnany

Pozor, pokud budete tyto keře pěstovat v nádobě, potřebují vaši maximální péči. Musíte je zalévat, hnojit a na zimu dát zazimovat. V létě chtějí slunce, maximálně lehký polostín. 

Mohlo by vás zajímat:

Ilex meserveae casanova neboli cesmína má ráda stín

Jsou malé a nic po vás nechtějí. Nenáročné keře

Poskládat keře v zahradě dohromady je pěkná věda

Základní pravidla, jak vybrat keře do zahrady

Komule Davidova (Buddleia davidii) neboli také motýlí květ

Ideální keře pro slunná místa. Pěstujte čilimníky, levanduli nebo ořechokřídlec

reklama

reklama

Přečtěte si také