Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Miniaturní jehličnany ideální pro pěstování v nádobách

Chcete stromy, ale máte jen terasu nebo malou zahrádku? Pak sáhněte po minuaturních kultivarech.
Vydáno: 11.06.2014
Abies procera Blaue Hexe
Abies procera Blaue Hexe Autor: www.cnos.biz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Černá borovice je krásný strom, ale časem vám začne překážet. Jsou ale jehličnany, které se hodí i do malé zahrádky nebo na balkon či terasu. Tyto rostliny také naplní dnešní trend pěstování nejrůznějších rostlin v nádobách, které se dávají i do velkých zahrad, které by klidně unesly i vzrostlejší druh.

Každý rok se však šlechtí nové a nové kultivary, ale běžný smrtelník nemá šanci poznat, zda se stromek promění v obra či zůstane zakrslý. Proto je dobré si nechat vždy poradit a ptát se, jaký bude mít stromek roční přírůstek.

Do nádob či skalek je tak ideální například jedle vznešená (Abies procera Blaue Hexe), která má roční přírůstek maximálně 2,5 centimetru a každou zahradu ozdobí krásnou modrostříbrnou barvou. Tato jedle si krásně udržuje svůj kompaktní tvar.

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Dalším kandidátem je malá túje, zerav západní, kterou většinou známe jako vzrostlý živý plot, ale jsou i takové, které zůstanou miniaturní, či krásný kultivar jalovce pobřežního, který má nádhernou modrozelenou barvu a na jaře je stříbrně ojíněný.

Podívejte se na video, kde vám tyto jehličnany představíme:

Miniaturní jehličnany
Miniaturní jehličnany

Pozor, pokud budete tyto keře pěstovat v nádobě, potřebují vaši maximální péči. Musíte je zalévat, hnojit a na zimu dát zazimovat. V létě chtějí slunce, maximálně lehký polostín. 

Mohlo by vás zajímat:

Ilex meserveae casanova neboli cesmína má ráda stín

Jsou malé a nic po vás nechtějí. Nenáročné keře

Poskládat keře v zahradě dohromady je pěkná věda

Základní pravidla, jak vybrat keře do zahrady

Komule Davidova (Buddleia davidii) neboli také motýlí květ

Ideální keře pro slunná místa

Článek je zařazen v:
Reklama