Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Tohle je nejdražší kytice světa: Zdobí ji růže obalené ve zlatě, diamantový prach i květy ve tvaru srdce

Darovat ženě květinu je gesto, které nikdy nezklame. Jestli ale máte na účtu přebytečné statisíce, můžete ji obdarovat pugétem, který nikdy neuvadne, a dotyčná si ho uchová nejen v srdci, ale i v sejfu. Hlavně proto, že stojí skoro 600 000 korun! Jde totiž o nejdražší kytici na světě.
Vydáno: 20.02.2019
Chtěli byste dostat takovou kytici?
Autor: profimedia.cz Chtěli byste dostat takovou kytici?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ano, čtete správně. Endura Roses, britský obchod se zaměřením na aranžování, prodává v současné době pugét, ze kterého doslova přechází zrak. Kytice je inspirována diamantem Cullinan, který je součástí koruny britské královny Alžběty II., a nese také jeho jméno. Má 3 stopy na výšku (asi necelý jeden metr) a 2 stopy na šířku (přibližně 60 cm) a Endura Roses tvrdí, že jde o nejdražší kytici na světě.

Některé květy jsou obalené ve zlatě
Autor: profimedia.cz Některé květy jsou obalené ve zlatě

Impozantní pugét v sobě ukrývá opravdu unikátní poklady. Najdeme na něm zhruba 10 speciálně zachovaných květin včetně šesti růží obalených do 24karátového zlata. Kytici zdobí také růže pocházející ze sopečného bohatství v Ekvádoru, trio růží ručně upravených do tvaru srdce a velmi vzácnou Juliette Rose s dvojitými okvětními lístky. Uvnitř kytice se skrývají dva vzácné 0,5 a 0,3karátové diamanty Callinan. Na samém vrcholu pugetu je každý jednotlivý květ poprášený diamantovým prachem. Návrhář Oliver Hibbert tvrdí, že kytice vydrží asi tři až pět let. Co myslíte, není to na takovou cenu trochu málo?

Podívejte se na další detaily v galerii:

maj

Článek je zařazen v: kytice , zlato , diamanty
Reklama