Zahrada

20. února 2019 13:45

redakce Prima Zoom

Tohle je nejdražší kytice světa: Zdobí ji růže obalené ve zlatě, diamantový prach i květy ve tvaru srdce

Darovat ženě květinu je gesto, které nikdy nezklame. Jestli ale máte na účtu přebytečné statisíce, můžete ji obdarovat pugétem, který nikdy neuvadne, a dotyčná si ho uchová nejen v srdci, ale i v sejfu. Hlavně proto, že stojí skoro 600 000 korun! Jde totiž o nejdražší kytici na světě.

Ano, čtete správně. Endura Roses, britský obchod se zaměřením na aranžování, prodává vsoučasné době pugét, ze kterého doslova přechází zrak. Kytice je inspirována diamantem Cullinan, který je součástí koruny britské královny Alžběty II., a nese také jeho jméno. Má 3 stopy na výšku (asi necelý jeden metr) a 2 stopy na šířku (přibližně 60 cm) a Endura Roses tvrdí, že jde o nejdražší kytici na světě.

Impozantní pugét vsobě ukrývá opravdu unikátní poklady. Najdeme na něm zhruba 10 speciálně zachovaných květin včetně šesti růží obalených do 24karátového zlata. Kytici zdobí také růže pocházející ze sopečného bohatství v Ekvádoru, trio růží ručně upravených do tvaru srdce a velmi vzácnou Juliette Rose s dvojitými okvětními lístky. Uvnitř kytice se skrývají dva vzácné 0,5 a 0,3karátové diamanty Callinan. Na samém vrcholu pugetu je každý jednotlivý květ poprášený diamantovým prachem. Návrhář Oliver Hibbert tvrdí, že kytice vydrží asi tři až pět let. Co myslíte, není to na takovou cenu trochu málo?

Podívejte se na další detaily v galerii:

maj

Sdílejte článek

Přečtěte si také