Zahrada

25. července 2014 05:30

Markéta Zídková

Prostřete si venku aneb tipy na úspěšný piknik

Nezapomněli jste, že k létu patří také piknikování? Pokud ano, měli byste to napravit co nejdříve, vždyť pobyt v přírodě s dobrým jídlem a lahodným pitím je tak romantický…

Správné vybavení, vhodné místo, něco na zub a dobré pití, to jsou základy, na kterých stojí úspěch pikniku. Posledním a neméně důležitým faktorem je samozřejmě počasí, ale to nám letos zatím docela přeje. Co tedy brání vyměnit váš jídelní stůl za rozkvetlou louku, říční břeh, mýtinu nebo alespoň městský park?

Na čerstvém vzduchu chutná dvojnásob, takže pokud přemýšlíte o vhodném menu, vězte, že v jednoduchosti je krása. Určitě nic nezkazíte křupavým pečivem, čerstvou sezónní zeleninou, dobrým sýrem nebo kouskem upečeného masa a lahvinkou vína. Do termosky navařte kávu a k ní přibalte třeba domácí bábovku. Nezapomeňte ani na nějaké to ovoce.

Zeleninu a ovoce předem nakrájejte a dostatek času věnujte zabalení pokrmů – je důležité, abyste všechny dobroty donesli na místo pikniku nerozmačkané a neoschlé. Nápoje a pečivo můžete přenášet v koši, vše ostatní raději naskládejte do termotašky. Nezapomeňte ani na nádobí, nebojte se sklenic, talířků a nerezových příborů, teprve ty dají vašemu piknikování ten správný šmrnc, dobré víno přece nebudete upíjet z plastového kelímku.

Nedílnou součástí piknikové výbavy je dostatečně velká deka a ubrus, na který budeme servírovat jídlo. Nezapomeňte vzít otvírák, utěrky, které vaše dobroty ochrání od náletů much, a vlhčené ubrousky na otření rukou. Po jídle se určitě budete chtít natáhnout a zdřímnout si nebo jen pozorovat plující mráčky na obloze, takže co takhle přibalit ještě nějaký ten polštářek a pletený pléd, kdyby se náhodou malinko ochladilo? Do piknikové výbavy patří samozřejmě i sáček na odpadky, které po sobě sesbíráme a odneseme zpět do civilizace. Správní piknikáři totiž vědí, že jediným důkazem jejich přítomnosti v přírodě je jen a pouze zválená tráva.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také