Zahrada

25. července 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Tahle jediná věc úplně promění vaši zahradu. Zkusíte ji?

I jeden jediný detail dokáže divy. Aby se z terasy opravdu stal druhý obývací pokoj, nebo abyste si na trávníku vytvořili odpočinkovou zónu, kupte si hezky barevný a vzorovaný koberec. Nabídka je široká a ceny ne tak vysoké.

Dávat koberec do zahrady zní přinejmenším divně, ale dokážeme vám, že je to skvělý nápad. Koberec zútulní jakékoli místo a do zahrady vnese optimističtější a pohodovější náladu. Budete ho muset uklízet před deštěm, takže volte koberce nebo běhouny menších rozměrů a ideálně zlehkých materiálů. Zároveň do zahrady nedávejte zbytečně drahé koberce, venkovní prostředí se snimi mazlit nebude, i kdyby nepršelo celé léto.

Vybírejte výrazně barevné a vzorované koberce skrátkým chlupem. Barvy budou kontrastovat spodlahou terasy stejně jako se zelení.

Díky koberci vytvoříte útulné místečko, kde si můžete číst, nebo jenom lenošit. To se pro léto úžasně hodí!

Koberec se může stát opravdou dominantou terasy. Pokud se nebojíte, sáhněte po velkém koberci s výraznými vzory nebo v sytém odstínu červené. Problém ale bude s uklízením koberce na noc nebo před deštěm.

A konečně koberecmůžete využít i jako ochranu proti slunečnímu svitu. Pověste ho na zábradlí balkonu a získáte soukromí i útulnější prostor pro posezení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také