Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Těšíte se na bohatou úrodu jablek? Pak vemte nůžky do ruky

Máte jabloň obalenou malými jablíčky? Pak je musíte zredukovat. Teď je k tomu ideální doba.
Vydáno: 20.06.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obsypaná jabloň malými jablíčky není žádná výhra. Strom nemá sílu všechny vyživit, proto je v půli června důležité shluky jablíček probrat a nechat jen ta nejsilnější. Důkladně si všímejte, zda některá z nich nejsou napíchnutá, strupatá či nahnilá, ta také musí pryč. Ve výsledku by ze skupinky jablek mělo zůstat jen jedno. Tato probírka se samozřejmě netýká všech odrůd, ale jen těch, které rodí v trsech, a těch, které mají velkou plodnost, protože jeden rok by to strom možná ještě zvládl, ale pak by se vysílil a příští rok by nerodil. 

V červnu nás také čeká letní sestřih jabloní. Podívejte se na video v úvodu článku, kde se dozvíte, jak se provádí. Další sestřih se pak provádí až v srpnu. 

(mar)

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Mohlo by vás zajímat:

Oleandr miluje slunce

Nekvete vám oleandr? Pak asi máte špatný druh

Jalovec čínský/Juniperus chinensis Pfitzeriana Aurea

Jalovec je na zahradě problém. Koho ohrožuje?


Článek je zařazen v:
Reklama