Vánoce

14. listopadu 2023 08:30

Simona Sedláčková

Vánoce jsou přede dveřmi: Už teď si můžete vyzdobit vstup do domu i zahradu

Víte, jak všichni sousedi i kolemjdoucí poznají, že už se těšíte na Vánoce? Podle vašeho nazdobeného vchodu! Na vstupní dveře pověste krásný věnec, truhlíky na oknech naplňte chvojím a do okem pověste hvězdy. Máme pro vás perfektní tipy na předvánoční výzdobu.

Vánoční výzdoba by neměla začínat až za dveřmi vašeho domu, vaši vánoční náladu může prozrazovat už branka do zahrady, vchodové dveře, okna, schody, a dokonce i zahrada.

Slavnostně nazdobená okna i parapety

Parapety oken bývají po celé léto plné květin v truhlících, ale ani s příchodem zimního období by neměly zůstat prázdné. Stačí trochu chvojí, větvičky z keřů a pár vánočních ozdob, a vaše okna se celá vánočně rozzáří.

Obří vázy vedle vchodových dveří

Prostor před vchodovými dveřmi si o okázalou dekoraci přímo říká. Velké vázy zakoupíte v hobby marketech i v zahradních centrech, ale skvěle je nahradí i obyčejný plechový kbelík.

Lucerny zářící i nazdobené

Rozsvícené lucerny jsou nádherné, ale stejně tak je můžete využít jako malou vitrínku na vánoční dekorace. Nasypte do nich malé kouličky nebo do lucerny naaranžujte vánoční květinovou vazbu.

Zavěste věnce na dveře

Ještě před pár lety byly vánoční vítací věnce na našich dveřích spíše výjimkou. Dnes se situace obrátila a holé dveře byste v adventním čase hledali možná marně.

Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek


Přečtěte si také