Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

VIDEONÁVOD: Vytvořte si skalku v květináči

Zdeněk Zvolánek je skalničkář světového formátu. Názorně vám na videu ukáže, jak si můžete i ve větším květináči či kontejneru založit skalku.
Vydáno: 04.04.2014
Skalka se vejde i na balkon
Skalka se vejde i na balkon Autor: profimedia.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čím dál víc lidí má zahrádku jak dlaň, případně pouze balkon. To však neznamená, že by nemohli pěstovat skalničky. I v květináči lze vybudovat svažitý terén, prostor pro stínumilovné rostliny, část nechat pro ty, které naopak milují slunce.

Co budete potřebovat? Květináč či širokou nádobu na rostliny, které se říká žardiniéra, psáno též francouzsky jardiniéra. Ve snaze rostlinkám dopřát to nejlepší by bylo chybou, kdybyste vzali rašelinu. Naopak potřebujete směs s minerálním základem a příměsí jílu, který bude udržovat v žardiniéře vlhkost.

Na dno dejte síťku – roztřižený starý pytel, štěrčík, substrát, pokračujte kameny napříč (jak, to se dozvíte na videu), které budou držet hmotu svrchních kamenů a vlhkost.

Praktický návod krok za krokem najdete na videu:

Skalka v květináči
Skalka v květináči

Podobné rady jako byla tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů, který vysílá Prima každou neděli v 11.50.

Zahrádka v květináči

Zahrádka v květináči

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama