Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Vy se ptáte, my odpovídáme: Jak pěstovat rozchodník?

Rozchodník je půdopokryvná rosltlina.
Vydáno: 22.07.2014
Rozchodník vždyzelený
Rozchodník vždyzelený Autor: Rotatebot/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dorazil k nám další zajímavý čtenářský dotaz. Možná se týká i vás.

Mám na zahrádce už několik let koberec rozchodníku, který pokrývá část svahu. V poslední době se začínají objevovat suchá a holá místa. Jak rozchodníku vrátit jeho původní krásu?
Klára G., Nový Bor

Prima living odpovídá:
Pokud se na koberci starších pokryvných rostlin začínají objevovat suchá místa, počkáme, až rostliny odkvetou a celou plochu raději obnovíme. Uděláme to dvěma způsoby.

Můžeme všechny rostliny vyndat, zdravé části rozdělit na menší trsy a poškozené a uschlé rostlinky zkompostovat. Pak celou plochu zryjeme, do půdy zapravíme vyzrálý kompost nebo pohnojíme a záhon znovu osázíme. Nezapomeneme pravidelně zavlažovat! Tímto způsobem postupujeme i tehdy, když se nám na záhoně rozmnožily vytrvalé plevely.

Jsou-li holá místa malá, použijeme raději druhý, méně pracný způsob obnovy. Nejdříve si vypěstujeme nové rostlinky a to hřížením. Za příznivých podmínek se za čtyři až šest týdnů vytvoří kořeny. Poškozené místo zbavíme okrajových výhonků a části listů a zakryjeme vrstvou zeminy, kterou pravidelně zavlažujeme. Novými, mladými rostlinami vyplníme holá místa, které se zanedlouho rozrostou a koberec rostlin bude znovu jednolitý.

(mw)

Mohlo by vás zajímat:

Skalka se vejde i na balkon

VIDEONÁVOD: Vytvořte si skalku v květináči

Ilex meserveae casanova neboli cesmína má ráda stín

Jsou malé a nic po vás nechtějí. Nenáročné keře

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama