Bydlení

23. května 2014 10:00

Iva Kropáčková

Jak ušetřit za domácnost? První krok je "být on-line". Jaký je druhý?

Připadá vám, že platíte za elektřinu nebo plyn víc, než byste si představovali? Teď jste on-line, už jste na dobré cestě všechno změnit. Vše navíc vyřešíte během pár minut. Přinášíme vám NÁVOD!

Snižovat výdaje za energie, bez kterých se v dnešní době už těžko obejdeme, lze různě. Používat energeticky úsporné spotřebiče, svítit šetrnými žárovkami a jen tehdy, když svítit potřebujete, vařit s pokličkami, nehledat dlouho potraviny u otevřené lednice a také ji často odmrazovat, snížit teplotu na termostatu, zateplit dům a tak dále. Tipů na energeticky šetrné chování je spousta a většinou určitou úsporu zaručí.

Srovnejte si nabídky energií ZDE: Nezávazně! Kalkulačka ELEKTŘINA, kalkulačka PLYN!

Trh energií je stejný jako trh zboží

My máme další tip, jak uspořit až několik tisíc korun ročně za energie. Jednoduše přejděte tam, kde budete platit méně. Na trhu je spousta firem, které vám energie dodají. A přitom levněji. Při výběru ale buďte obezřetní, nenechte se napálit zdánlivě výhodnou nabídkou. Vždy důkladně porovnávejte, pročítejte smlouvy a ověřujte.

ZEPTEJTE SE PRIMA RÁDCE: Energie, Hypotéky, Povinné ručení, Havarijní pojištění, Půjčky, Kreditní karty, Spoření. Poradíme, navrhneme řešení, vyřídíme. Pište na info@prima-radce.cz!

Stejně tak, jako když kupujete nový spotřebič. Na trhu je spousta prodejců i značek, ale vy chcete takový, který funguje podle vašich představ, a přitom chcete ušetřit. Najdete si srovnávač zboží a podle něj hledáte. Stejně tak se můžete chovat i při hledání vhodného dodavatele energií pro váš domov. Pokud jste na internetu, najděte porovnávač, kde tu nejlepší nabídku dostanete. To je ten druhý krok. Můžete ušetřit tisíce korun ročně.

Najděte nejvýhodnější nabídku na Prima Rádci!

1. Na hlavní stránce porovnávače Prima Rádce můžete buď zvolit v horní liště záložku „ENERGIE“, ze které se dostanete na stránku s kalkulačkami, kde se dozvíte orientační úsporu podle krajů a odhadované spotřeby, nebo si můžete rovnou vybrat kalkulačku elektřiny či plynu v hlavní nabídce.

2. Pro podrobnější porovnání se v obou případech dostanete na konkrétní formuláře (elektřina, plyn), kde vyplňujete již konkrétní údaje (jako je spotřeba elektřiny nebo plynu, zda například elektřinou i topíte, současný dodavatel, kontaktní údaje apod.), podle kterých následně během pár vteřin najdeme seznam dodavatelů a jejich nabídky šité na míru přímo vám. Vše porovnáváte nezávazně.

3. Seznam dodavatelů s cenami a úsporami získáte po kliknutí na tlačítko „Srovnat ceny elektřiny“. Od těchto dodavatelů u nás dostanete tunejlepší nabídku, levněji elektřinu nezískáteani přímo u těchto firem.

4. Pokud si vyberete, klikněte na tlačítko „Vybrat“ u konkrétní nabídky.

5. Slevu získáte po vyplnění kontaktních údajů. Obratem vám pošleme na váš e-mail dokumenty nutné ke změně dodavatele, kterou pro vás zprostředkujeme ZDARMA.

6. Pokud raději zařizujete po telefonu, můžete nám nechat své číslo a my vám zavoláme zpět.

A to je vše. Nejste si jisti, jestli do toho jít? Pokud byste měli strach, že zůstanete bez dodávky energií, pokud třeba vámi vybraný menší dodavatel ukončí svoji činnost, bát se nemusíte. V těchto případech musí ze zákona dodávky převzít dominantní dodavatel v kraji.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také