Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak ušetřit za domácnost? První krok je "být on-line". Jaký je druhý?

Připadá vám, že platíte za elektřinu nebo plyn víc, než byste si představovali? Teď jste on-line, už jste na dobré cestě všechno změnit. Vše navíc vyřešíte během pár minut. Přinášíme vám NÁVOD!
Vydáno: 23.05.2014
Pohodlí domova...
Autor: thinkstock.com Pohodlí domova...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Snižovat výdaje za energie, bez kterých se v dnešní době už těžko obejdeme, lze různě. Používat energeticky úsporné spotřebiče, svítit šetrnými žárovkami a jen tehdy, když svítit potřebujete, vařit s pokličkami, nehledat dlouho potraviny u otevřené lednice a také ji často odmrazovat, snížit teplotu na termostatu, zateplit dům a tak dále. Tipů na energeticky šetrné chování je spousta a většinou určitou úsporu zaručí.

Srovnejte si nabídky energií ZDE: Nezávazně! Kalkulačka ELEKTŘINA, kalkulačka PLYN!

Trh energií je stejný jako trh zboží

My máme další tip, jak uspořit až několik tisíc korun ročně za energie. Jednoduše přejděte tam, kde budete platit méně. Na trhu je spousta firem, které vám energie dodají. A přitom levněji. Při výběru ale buďte obezřetní, nenechte se napálit zdánlivě výhodnou nabídkou. Vždy důkladně porovnávejte, pročítejte smlouvy a ověřujte.

ZEPTEJTE SE PRIMA RÁDCE: Energie, Hypotéky, Povinné ručení, Havarijní pojištění, Půjčky, Kreditní karty, Spoření. Poradíme, navrhneme řešení, vyřídíme. Pište na info@prima-radce.cz!

Stejně tak, jako když kupujete nový spotřebič. Na trhu je spousta prodejců i značek, ale vy chcete takový, který funguje podle vašich představ, a přitom chcete ušetřit. Najdete si srovnávač zboží a podle něj hledáte. Stejně tak se můžete chovat i při hledání vhodného dodavatele energií pro váš domov. Pokud jste na internetu, najděte porovnávač, kde tu nejlepší nabídku dostanete. To je ten druhý krok. Můžete ušetřit tisíce korun ročně. 

Najděte nejvýhodnější nabídku na Prima Rádci!

1. Na hlavní stránce porovnávače Prima Rádce můžete buď zvolit v horní liště záložku „ENERGIE“, ze které se dostanete na stránku s kalkulačkami, kde se dozvíte orientační úsporu podle krajů a odhadované spotřeby, nebo si můžete rovnou vybrat kalkulačku elektřiny či plynu v hlavní nabídce.

Vyberte si na hlavní stránce, jako cenu chcete porovnat... Foto: Prima Rádce

2. Pro podrobnější porovnání se v obou případech dostanete na konkrétní formuláře (elektřina, plyn), kde vyplňujete již konkrétní údaje (jako je spotřeba elektřiny nebo plynu, zda například elektřinou i topíte, současný dodavatel, kontaktní údaje apod.), podle kterých následně během pár vteřin najdeme seznam dodavatelů a jejich nabídky šité na míru přímo vám. Vše porovnáváte nezávazně.

Formulář - nezávazné srovnání cen elektřiny Foto: Prima Rádce

3. Seznam dodavatelů s cenami a úsporami získáte po kliknutí na tlačítko „Srovnat ceny elektřiny“. Od těchto dodavatelů u nás dostanete tu nejlepší nabídku, levněji elektřinu nezískáte ani přímo u těchto firem.

Nabídka dodavatelů elektřiny Foto: Prima Rádce

4. Pokud si vyberete, klikněte na tlačítko „Vybrat“ u konkrétní nabídky.

5. Slevu získáte po vyplnění kontaktních údajů. Obratem vám pošleme na váš e-mail dokumenty nutné ke změně dodavatele, kterou pro vás zprostředkujeme ZDARMA.

6. Pokud raději zařizujete po telefonu, můžete nám nechat své číslo a my vám zavoláme zpět.

A to je vše. Nejste si jisti, jestli do toho jít? Pokud byste měli strach, že zůstanete bez dodávky energií, pokud třeba vámi vybraný menší dodavatel ukončí svoji činnost, bát se nemusíte. V těchto případech musí ze zákona dodávky převzít dominantní dodavatel v kraji.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Čím doma topíte?

Zima se ptá: Čím topíte? PŘEHLED zdrojů tepla, výhody a nevýhody

 

Teplo i v zimě...

Nižší účet za topení už od příští zimy? Začněte jednat hned teď!

Co všechno vám doma funguje díky elektřině?

Funkční domov: Dnes už jedině s elektřinou. Proč řešit její cenu?

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Článek je zařazen v: Zpravodajství FTV Prima
Reklama