Obývací pokoj

30. prosince 2017 07:59

Matouš Hartman

6 nejzajímavějších trendů v interiérovém designu pro rok 2018: Zkusíte je všechny?

Pokud přemýšlíte, jak oživit domov, co do něj přidat, jak ho udělat útulnějším, podívejte se, co si interiéroví designéři přichystali pro rok 2018. Tyhle trendy nás čekají od ledna. Některé se vracejí do minulosti, jiné používají výrazné barvy. Který se líbí vám?

Právě návrat k odzkoušeným věcem rok 2018 charakterizuje. Třeba stará svítidla by se měla objevovat čím dál tím častěji. To ale neznamená, že se budeme bát experimentovat. Staré v kombinaci s odvážnými barvami dodá roku 2018 na originalitě. Co třeba nechat potáhnout staré křeslo látkou s indiánskými vzory v živých barvách? A nebo prozářit obývací pokoj jasně červenou sedačkou? Všechno půjde.

Černobílá

Kombinace černé a bílé barvy má být pro rok 2018 důležitá. Časopisy věnující se interiérovému designu také prorokují, že se lidé přestanou bát výrazných vzorů Právě ty za použití černé a bílé mají novému roku dominovat. Mrkněte se třeba po černobílých kobercích, nebo použijte na jednu stěnu chalkboard paint. Poslouží i černé nádobí na bílém ubrusu, zkrátka se nebojte kontrastů, rok 2018 jich přinese hodně.

Foto: istock.com

Hybridní prostory

Doposud jste měli knihy v obývacím pokoji nebo v ložnici, ale co je dát do jídelny nebo do předsíně? Zmenšující se byty volají po nových řešeních úložných prostor. Budoucností má být mimo jiné to, že nebudeme tolik věnovat pozornost tomu, co kam patří, ale prostě pro to vytvoříme prostor tam, kde je místo, a navíc z toho uděláme módu.

Foto: istock.com

Tmavě červená

Výrazná červená bude jednou z barev roku 2018. Měla by se objevovat jak na čalounění, tak na dekoracích. Obecně barevná paleta roku 2018 vystoupí ze šedi a nabídne jasné a syté barvy ideálně v temnějších odstínech. Neměli bychom se vyhýbat ani černé nebo tmavě modré, zelené a fialové na velkých plochách.

Foto: istock.com

Starožitnosti

Máme rádi minimalistické praktické interiéry, které se dobře udržují a ve kterých nejsou všelijak zdobené dekorace, z nichž je otírání prachu úplný horor. Jenže není toho minimalismu už moc? Magazíny prorokují, že se nám opět zalíbí dekorativní prvky, že se vrátíme k art decu a nebo že se rádi projdeme starožitnictvími a neomezíme se jen na nádobí, ale koupíme tu i větší kousky nábytku. My rozhodně nejsme proti. Udělejte si výlet na blešák a nebo do starožitnictví a přineste si domů dekoraci, kterou nikdo jiný mít nebude (maximálně tak na půdě).

Foto: istock.com

Hodně obrazů

Máme až moc obrazů a fotografií, které potřebujeme pověsit na stěny. To se projeví také na tom, že z nich na stěnách budeme vytvářet skoro příběhy našich životů. U obrazů mnohdy neplatí, že méně je více. Pokud máte jeden obrovský, určitě mu bude slušet samostatná stěna, ale pokud máte hodně menších, poskládejte je na stěnu vedle sebe. Nemusíte dodržovat stejnou vzdálenost mezi jednotlivými obrazy (je to nepraktické a musíte pořád něco měřit), prostě z nich vytvořte jeden veliký obraz plný fotek, grafik, kreseb, maleb. Rámy také mohou mít různý styl. Spojením jednoduchých černých rámů z obchodů se starými zlacenými rámy docílíte nadčasové vkusné kombinace.

Foto: istock.com

Samet

Do interiérů se vrátí samet a vezme s sebou již zmíněné výrazné barvy. Má se objevit na pohovkách a nebo třeba polštářích. Pokud se rádi vydáváte do riskantních vod interiérového designu, sáhněte po něm, ale pochopitelně nevolte velvet v hnědé barvě, to už tu kdysi bylo.

Foto: istock.com

(mh)

Další články:


Přečtěte si také